Jsou jí sotva 3 roky, ale už je nejmladší virtuoskou na světě. Hru na klavír zvládá tak, že se posluchačům podlamují kolena

Fotografie: Depositphotos

Talent je třeba pěstovat od útlého věku. Když ve svém dítěti objevíte vlohy pro hru na hudební nástroj, je nejlepší s výukou začít co nejdříve, aby se nadání mohlo plně rozvinout.

Klavír je ušlechtilý hudební nástroj. Je krásné poslouchat jeho tóny, které s citem pro hudbu rozehrává zkušený hudebník. Ale i mezi malými dětmi se najdou jedinci, jež se v klavíru zhlédli. Jsou to většinou ti s absolutním sluchem a nadšením pro hraní. Taková je i tříletá holčička, která našla zálibu ve hře na klavír a vydrží trénovat celé hodiny.

Koncert malé umělkyně

Když rodiče malé Lilly zjistili, že holčičce se líbí zvuky klavíru, rozhodli se ji podporovat. Našli jí učitele, který se začal věnovat její hudební výchově. I ten byl překvapený nadáním, jímž Lilly disponuje. Jakoby se pro hru na klavír narodila. I když má malé prstíky, dokáže zahrát poměrně těžké skladby. Zanedlouho už v hudební škole pořádala svá první veřejná vystoupení. Za ně Lilly sklízela velké uznání přítomného publika.

Holčička zvládá i Bachovy skladby

Za každým veřejným koncertování je třeba vidět hodiny tréninku hry na klavír a obrovskou vůli postupovat stále dále. Člověka to musí bavit, aby měl nějaké výsledky. Naštěstí malou Lilly není do hry třeba vůbec nutit. Miluje ji z celého svého srdce a hudbou přímo žije. Její nejoblíbenější skladbou je Bachovo Allergretto. Snad i proto, že ji neustále hraje, má ji velmi dobře nacvičenou.

Fotografie: Pixabay

Popularita i díky sociálním sítím

Některé improvizované koncerty maminka malé Lilly natočila na mobilní telefon a sdílela na sociální síti, aby se na její nadanou dceru mohli podívat i ostatní. Zanedlouho mělo video několik tisíc sledujících, kteří v připojených komentářích vyjadřovali uznání její bravurní hře. Pokud Lilly u klavíru zůstane, můžeme se těšit na dalšího virtuóza, jenž bude plnit koncertní síně po celém světě.

Zdroj: Twice