Turisté si na útesu všimli podivné tašky. Za chvíli slyšeli zoufalý křik

Fotografie: Виктор Пинчук / Creative Commons / Attribution 2.0

Záchranáři měli ten den napilno. Procházka mladé ženy podél útesu nedopadla tak, jak si představovala. Podklouzla jí noha a zřítila se na kamenité pobřeží.

Dramatická záchranná akce se odehrála v pobřežním městě Rancho Palos Verdes v Kalifornii. Pobřeží je zde lemováno vysokými útesy, které bičují rozbouřené vlny. Krásná scenérie s výhledem na oceán láká mnoho lidí k procházkám. Stačí však málo a můžete se z útesu zříti tak, jak se to stalo této mladé ženě.

Pád přežila, ale sama se nemohla dostat nahoru

Krásný den si chtěla zpestřit procházkou podél útesu. Krátká nepozornost však vedla k tomu, že jí podklouzla noha, a pádu do hlubin už nedokázala zabránit. Padala po příkrém kamenitém srázu dlouhých 30 metrů a zůstala ležet na úzké kamenité pláži, odkud se neměla jak dostat zpátky nahoru. Z jedné strany byl rozbouřený oceán, z druhé vysoký útes.

Naštěstí neztratila vědomí a i přes silný vítr a hlasitý příboj zaslechli její volání o pomoc další výletníci. Ti ihned zalarmovali záchranáře a do akce byl nasazen vrtulník. K ženě nejdříve slanili záchranáři, aby jí poskytli první pomoc a umístili ji do záchranářského vaku. Poté přiletěl vrtulník, který ji měl vyzvednout.

Takovou operaci zvládne jen zkušený pilot

Manipulace s vrtulníkem v těchto podmínkách je obtížná. Bylo potřeba se co nejvíce přiblížit k útesu a počítat se silným větrem, který do helikoptéry stále narážel. Zkušený pilot však situaci zvládl a žena byla vyzvednuta do bezpečí. Urychleně ji dopravili do nemocnice, ale naštěstí se ukázalo, že utrpěla jen lehká zranění. Měla obrovské štěstí, že její křik někdo vůbec slyšel.

O nebezpečí procházek po místním pobřeží se nedávno přesvědčila i další skupina turistů. Ti však takové štěstí už neměli. Jedné z žen také podklouzla noha a začala padat z útesu dolů. Její tři přátelé se ji snažili zachránit, nakonec však spadli z útesu všichni. Jeden muž byl na místě mrtvý a druhý byl vrtulníkem transportován do nemocnice v kritickém stavu.

Úřad místního šerifa Los Angeles proto pravidelně varuje a nabádá k opatrnosti při procházkách po útesu. Nehody – a i ty s tragickými následky – se tu totiž odehrávají každoročně. Obzvláště lidé, kteří místní terén neznají, by měli být maximálně opatrní a od okraje útesu se držet v uctivé vzdálenosti. Riskovat kvůli pěknému záběru se tady rozhodně nevyplatí.

Zdroj: NBC News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*