Tymiánový čaj dokáže léčit revma i detoxikovat vaše tělo

Tymiánový čaj je sice netradiční, ale až hop vyzkoušíte tak vás zaujme tím, co vše dokáže. Má velký vliv na lidské zdraví. Tymián jako takový přitom není nijak neznámý. Jedná se o velmi populární koření, které se dá využít v celé řadě jídel. Abyste si však zachovali přísun prospěšných látek, uvařte si z něho také čaj.

Pozitiv je více než dost

Začneme s výčtem pozitiv, která dokáže tymiánový čaj přinášet. A je jich opravdu celá řada. Kladem jsou určitě antibakteriální, ale i protiplísňové vlastnosti. Stejně tak dokáže tento čaj skvěle bojovat i proti virům. Je proto jak ideální prevencí, tak i skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy vás trápí některá z dnes celkem běžných nemocí.

I na závažné nemoci

Tymiánový čaj se nehodí jenom na běžná nachlazení, ale je dobrým pomocníkem také v případě komplikovanějších zdravotních problémů. Je doporučován lidem, kteří mají astma, stejně jako těm, kteří mají problémy se štítnou žlázou. Zapomínat potom nelze ani na to, že umí pomáhat léčit třeba takový revmatismus, stejně jako i roztroušenou sklerózu.

Obsahuje mnoho prospěšných látek

Na první pohled se to možná nemusí zdát, ale tymián jich obsahuje opravdu mnoho. Třeba draslík, ale i železo, nebo vápník. To má vliv na krevní oběh, na jeho stimulaci i eliminaci toxinů z lidské krve. Dále obsahuje i celou řadu vitamínů, jako je A, B, nebo také C. To vše je doplněno éterickými oleji, nebo také četnými bioflavonoidy.

Příprava čaje je snadná

Jak si zdravý tymiánový čaj připravit? Rozhodně se nejedná o nic složitého. Postačí vám lžíce sušené byliny, kterou zalijete horkou vodou. Toto množství je optimální na jeden šálek. Následně postačí nechat 5 minut louhovat a poté můžete dosladit medem. A kdy pít? Když potíže nemáte, tak jednou denně. Pokud se objeví, je vhodné dávku minimálně zdvojnásobit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]