Typologie osobnosti podle krevních skupin. Každá má svá specifika, která málokdo zná

Fotografie: Pixabay

Osobnost člověka je ovlivněna celou řadou faktorů. I krevní skupina může určit, co jste za člověka, jaký máte vztah ke svému okolí, k lásce, práci, ale také sami k sobě.

Pokud neznáte svou krevní skupinu, měli byste to teď hned napravit. Znát svou krevní skupinu, respektive krevní typ, se může hodit nejen při zdravotních potížích, ale také při hledání nového zaměstnání, životního cíle, popřípadě i osudového partnera. Stejně jako celá řada jiných faktorů, i krevní skupina totiž výrazně ovlivňuje naši osobnost. Budete-li vědět, jaký krevní typ jste, zjistíte, co za člověka jste, říká doktorka Deborah Weatherspoon.

Jedinci s krevní skupinou 0

Osoby s krevní skupinou 0 se charakterizují silnou vůlí a optimismem. Tito lidé jsou trochu rezervovaní, ale také jsou stálí. Jakoukoli práci dostanou, pustí se do ní s odhodláním sobě vlastním. Jdou si tvrdě za svými cíli a sny. Málokdy jim záleží na tom, co si o nich myslí jejich okolí, i když se jedná o rodinu nebo jejich blízké přátele.

Fotografie: Depositphotos

Jsou také velice sebevědomí, což jde ruku v ruce s jejich pracovitostí. Jsou velice schopní, nebojí se žádného úkolu. Těžko však lze odhadnout jejich další kroky. Také není snadné je jen tak naštvat, ale pokud se tak přece jen stane a vy je zastihnete ve špatné náladě, ať už je jejím spouštěčem cokoli, pěkně to odnesete. Je velice obtížné je v takovou chvíli uklidnit.

Máte krevní typ A

Máte-li krevní skupinu A, tíhnete ke kreativnímu životu. Ve vašem životě jsou důležité pocity, emoce, nahlížíte na svět ve všech jeho barvách a představujete si ho jako malířovu paletu.

Jste také velice zodpovědní lidé, jakmile něco děláte, pouštíte se do práce naplno. Úkol vás zcela pohltí. Jste ale také velmi citliví. Dokážou vás naštvat i maličkosti, proto jste často pod nadvládou stresu. Zapojte do svého života více relaxačních cvičení, například jógu nebo meditaci.

Fotografie: Depositphotos

Narodili jste se s krevní skupinou B

Charakterizuje vás kreativita, síla ducha a rovnováha. Nebojíte se nových výzev, za jakýchkoli okolností chcete dosáhnout svých cílů po svém. Jste velice dobří v řešení problémů. Jakmile si vaše okolí s něčím neví rady, jde za vámi. Potíže zvládáte rychle a efektivně. Není radno se s vámi pouštět do křížku, jakmile vás někdo urazí, jste typ člověka, který možná někdy odpustí, ale rozhodně nezapomíná.

Vzácný krevní typ AB

Umíte se velice dobře ovládat i v těch nejvíce stresových situacích. Vždy dáváte přednost rozumu před srdcem, uvažujete racionálně a každou situaci analyzujete do sebemenšího detailu. Jste celkem komplikovaná osobnost, málokoho pustíte do svého světa, máte kolem sebe postavené jakési pomyslné hradby. Jakmile se však někomu podaří s vámi navázat vztah, zjistí, že máte skvělý smysl pro humor a rozhodně s vámi není žádná nuda.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]