Efektivní obrana proti vysoké srážlivosti krve. Přírodní metody zabírají i bez vedlejších účinků

Fotografie: Getty Images

Pokud vás často a bezdůvodně bolí hlava, pociťujete neustálou únavu, a i během nenáročné aktivity vám silně buší srdce, je na místě zpozornět. Možná vás trápí vysoká srážlivost krve. Tento problém je poměrně dost nebezpečný, může vést až ke vzniku krevní sraženiny, která může způsobit mozkovou mrtvici. V takovém případě je nutné, abyste se objednali k lékaři a nechali si zkontrolovat stav krve.

Pokud vám lékař určí vyšší srážlivost krve, většinou vám obratem předepíše léky, které budete muset brát. Je to ale zcela nezbytné? Každý lék je zátěž pro organismus a je třeba dobře zvážit, zda nenadělá více škody než užitku. Naštěstí existují postupy a metody, díky kterým se dá srážlivost krve snížit i přírodními neinvazivními metodami. Zjistěte, jak na to.

Čaj se zázvorem, medem, citronem, hřebíčkem a skořicí

Můžete využít vlastnosti zeleného čaje, který obsahuje antioxidanty a působí na buňky těla, kterým pomáhá odolávat oxidačnímu stresu. Jak připravit tento nápoj? Vezměte dvě čajové lžičky strouhaného kořene zázvoru, přidejte dvě lžíce medu, šťávu z jednoho citronu, tři hřebíčky, jednu tyčinku skořice a dva litry vody.

Fotografie: Pixabay

Koření dejte do hrnce, podlijte vodou a vařte pět minut. Výsledný odvar přeceďte, přidejte zbytek ingrediencí a pijte místo čaje po celý den.

Bylinný odvar

Bylinný odvar připravený podle speciálního receptu dokáže nejen ředit krev. Pomáhá zklidnit také nervový systém a navodit příjemnou atmosféru klidu a pohody.

Budete potřebovat stejné díly hlohu, oddenků kozlíku lékařského a meduňky a smíchejte je všechny dohromady. Dvě čajové lžičky této směsi poté dejte do hrnku a zalijte je 400 ml vroucí vody. Nechte odležet asi 4 hodiny. Poté pijte mezi jídly po celý den.

Česnek

Česnek není vhodný jen na imunitu a léčbu nachlazení. Uplatní se i při léčbě krevních potíží. Dokáže totiž účinně ředit krev. Pomáhá snižovat hladinu triglyceridů a přirozeně zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu.

Fotografie: Pixabay

Nejlepší je zejména organicky vypěstovaný česnek, který většinou obsahuje vyšší množství sirných sloučenin, a proto má i silnější léčivé účinky. Má silné protizánětlivé účinky, ale pomáhá také chránit srdce a cévy před onemocněním. Pokud jde již o vytvořené krevné sraženiny, dokáže je účinně rozpouštět.

Šípky

Oblíbeným pomocníkem na ředění krve je i šípek. Silný čaj z plodů šípku působí mimořádně příznivě na krvetvorbu. Šípky mají velmi vysoký obsah vitamínu C a vyplatí se je pravidelně konzumovat i na posílení imunity.

Fotografie: Pixabay

Celé šípky těsně před použitím rozdrťte a přes noc je zalijte studenou vodou. Až další den nálev krátce zahřívejte pod bodem varu a poté pijte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]