Tyto líné slané koláče si moje děti zamilovaly. Chutnají jako z luxusní restaurace díky této přísadě

Koláče

To, co činí koláče tak skvělými, je jejich jednoduchost a univerzálnost. Existují v sladkých i slaných variantách a nabízejí širokou škálu náplní a druhů těsta.

Přestože se dají vyrobit z běžně dostupných surovin, vždy poskytují chutný a uspokojující zážitek. Koláče symbolizují domácí pohodlí, teplo a lásku. Jsou schopné obohatit jakýkoliv stůl a potěšit hosty svou lahodností a aromatem. V současnosti je k dispozici mnoho různých receptů na koláče. Nicméně, dobré je začít s přípravou jednoduchých koláčů z kefíru na pánvi.

Ingredience potřebné na přípravu líných koláčů:

  • 200 gramů kefíru
  • 100 gramů mléka
  • lžička cukru, lžička soli
  • vejce
  • lžička prášku do pečiva
  • 20 mililitrů rostlinného oleje
  • 150 gramů hladké mouky
  • svazek zelené cibule
  • 150 gramů klobásy

Ingredience smícháme v míse

Do mísy s kefírem přilijeme trochu mléka, rozklepneme do ní vejce a přisypeme trochu soli a cukru. Poté do směsi vmícháme rostlinný olej společně s práškem do pečiva a dobře vše promícháme. Postupně do kefírové směsi přidáváme mouku, aby se vytvořilo husté těsto. Připravíme náplň tím, že nasekáme zelenou cibulku a klobásu nakrájíme na drobné kostičky, které následně zamícháme do těsta.

Jarní cibulka
Fotografie: Pixabay

Koláče bez náplně, ale z chutného těsta

Těsto spolu s náplní přeneseme do cukrářského sáčku. Na pánvi rozehřejeme dostatek rostlinného oleje a začneme na něj dávkovat malé porce těsta. Koláče opékejte z obou stran dozlatova, dokud nejsou krásně křupavé. Výsledným produktem jsou rychlé a snadné koláče, které jsou ideální volbou, pokud se chcete vyhnout použití trouby.

Palačinky

Vylepšené palačinky bez mouky nemají mezi ostatními recepty žádnou konkurenci

I jednoduchým receptem můžete překvapit

Tento recept je perfektní pro rychlou přípravu chutného jídla bez zbytečné námahy. Hodí se i v případě, že se za dveřmi objeví nečekaní hosté a doma nemáme nic jiného. Tento recept je nejen velmi jednoduchý, ale také nám poskytne možnost si během chvíle dopřát plné a vyvážené jídlo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*