Účinné cviky pro pevnější poprsí a štíhlejší postavu, stačí pravidelně cvičit 6 pozic

Většina žen není spokojena s tvarem svých ňader a touží po pevnějším poprsí. Přitom na něm lze zapracovat pomocí účinných cviků. Každá žena je může vyzkoušet. Kromě velikosti je nejčastějším problémem nedostatečná pevnost a špatný tvar. To se však dá hravě změnit.

Nemluvíme teď o operacích, které jsou drahé a také riskantní. Zpevnění poprsí je možné díky jednoduchým cvikům. Jejich dalším efektem je to, že vám pomohou vytvarovat i zbytek vaší postavy a shodit přebytečné kilogramy. Udělejte něco pro svůj vzhled a zároveň i pro svoje zdraví a zkuste denně opakovat těchto pár jednoduchých cviků, které mají základ v józe.

Pozice válečníka

Pozice válečníka je cvik, který zná jistě každý, kdo cvičí jógu. Kromě toho, že pomůže se zpevněním prsou, posílí vaše vnitřní svaly v trupu, díky čemuž pomůže od bolestí zad. Také dokáže vytvarovat hezky nohy a shodit přebytečná kila. Rozkročte široce nohy a otočte levou nohou o 90 stupňů doleva. Vydechněte a ohněte pravé koleno. Levá noha by se měla napnout. Ruce zvedněte do vodorovné polohy a hlavu otočte směrem k pokrčené noze. Snažte se udržet v této poloze alespoň několik vteřin.

Pozice trojúhelníku

V pozici trojúhelníku se vám kromě jiných benefitů posílí páteř a zlepší průtok krve. Dejte nohy od sebe. Otočte levou nohou o 90 stupňů a pravou nohou o 15 stupňů doleva. Nakloňte se doleva a levou rukou se chytněte nohy. Pravou ruku zvedněte nahoru a hlavu otočte směrem k ní. Ruce by měly spolu tvořit úhel 180 stupňů. Pokud nedosáhnete až na zem, můžete si cvik usnadnit. Pravidelným protahování brzy získáte potřebnou flexibilitu. Mezi jednodušší verze patří:

  • Chycení s u kotníku, nikoliv až na zemi
  • Hmitání oběma rozpaženými rukama

Pozice kobry

Pozice kobry je velice často cvičena na různých druzích tréninku, nevyjímaje dětská cvičení. Přesto tento prvek pochází původně z jógy. Jedná se o poměrně jednoduchý cvik, který si jeho náročností můžete přizpůsobit své mobilitě. Dokáže vás skvěle protáhnout a především má velký vliv na zpevnění poprsí. Lehněte si na břicho a dejte ruce do úrovně ramen. Pokud chcete, aby byl cvik snazší, umístěte je blíže k hlavě, pokud chcete zvýšit obtížnost, posuňte je naopak směrem k břichu. Zvedněte se na rukou a prohněte tělo.

Pozice luku

Pozice luku je dalším cvikem, kde se budete prohýbat. Tento pohyb je totiž pro zpevnění poprsí velice prospěšný. Také vám může pomoci od bolesti zad. Lehněte si na břicho, ohněte kolena a zvedněte trup. Rukama se chyťte za nohy. Nyní pomalu a vytáhněte nohy a paže nahoru a nechte celé své tělo včetně nohou, aby se napnulo.

Pozice velblouda

Tento cvik je v józe velice častý a je doporučovaný pro každého, kdo má špatné držení těla nebo ho trápí bolesti zad. Samozřejmě se také jedná o účinný zpevňovač. Pro provedení pozice velblouda si klekněte na kolena. Pomalu se zakloňte a chytněte se rukama za paty. Až se budete pevně držet, zadek a břicho tlačte nahoru. Pokud je pro vás cvik příliš obtížný, můžete zkusit jednu z jeho lehčích variant, která vám pomůže se k výsledné podobě postupem času dopracovat:

  • Špičky nemějte vodorovně se zemí, ale vzepřete se na nich
  • Nohy nechte mírně roztažené od sebe
  • Chytněte se jen jednou rukou, strany střídejte

Stoj na hlavě

Stojka na hlavě patří již mezi složité cviky, které ne každý zvládne. Tato pozice je však velice prospěšná pro celé naše tělo. Zlepšuje krevní oběh, pomáhá rovnováze a posiluje vnitřní svaly. Určitě se vyplatí se tento cvik naučit. Vypadá totiž také velice působivě. Zpočátku jej trénujte s pevnou oporou, kterou může být například stěna. Také vám mohou pomoci kamarádi, ale pozor, ať je při vyzdvihávání nohou nahoru nezraníte. Pro provedení cviku začněte vkleče. Položte hlavu i paže na zem a dlaněmi se pevně zapřete o podlahu. Ohněte kolena a zvedněte nohy do výšky. V této pozici se snažte udržet balanc. Čím rychlejší bude vaše zvedání, tím snazší cvik bude. S pomalým stoupáním lépe procvičíte svaly a minimalizujete riziko, že se přetočíte kotoulem dozadu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]