Lékař ji odmítl se slovy, že jde o běžné poporodní komplikace. Po 6 měsících jí diagnostikovali rakovinu

Fotografie: Komora Záchranářů

Někteří lékaři bohužel dokážou být velice neochotní. O jednom takovémto laxním přístupu se přesvědčila i Beth, jež si stěžovala na bolesti, které byly důsledkem vážné nemoci.

Na tomto světě bohužel existují i někteří lékaři, již nejsou příliš ochotní naslouchat svým pacientům. I když se je pacient snaží přemluvit k nějakému vyšetření, které by mohlo odhalit vážnou nemoc, zkrátka si stojí za svým. Takové vyšetření by však na základě tvrzení pacienta učinit měli, jelikož se tento člověk může opravdu cítit zle a jeho zdravotní stav je třeba velice vážný. Takový případ se stal i mladé Beth, jež si dlouhou dobu stěžovala na bolesti, za kterými nakonec stála opravdu vážná nemoc.

Žena porodila dceru

Beth navštěvovala svého lékaře pravidelně, jelikož s ním musela konzultovat svůj zdravotní stav během těhotenství. V tomto období nenastaly žádné komplikace, a tak jednoho dne žena porodila zdravou a krásnou dceru. Od té doby její dcera rostla jako z vody, ale Beth začala cítit bolesti v oblasti zad. Rozhodla se tedy navštívit svého lékaře s tím, aby ji vyšetřil.

Lékař ženu odmítl

Lékař však Beth tvrdil, že její bolesti jsou běžným následkem porodu, že někdy může takováto komplikace nastat. Zdravotnímu stavu ženy nepřikládal prakticky žádnou váhu a odmítl ji poslat na jakékoli vyšetření. Beth ho však navštívila ještě několikrát, jelikož se její bolesti stále zhoršovaly. Bohužel měly její zdravotní prohlídky pokaždé stejný výsledek, z čehož Beth začínala být velice zoufalá.

Beth se obrátila jinam

Bolesti zad, které Beth zažívala, byly stále silnější a již se nedaly vydržet. Žena se tedy rozhodla, že se obrátí na jiného lékaře, jelikož ten její si neustále stál za svým tvrzením. Sama již pojala podezření, že by se mohlo jednat o rakovinu. Její otec měl v minulosti podobné příznaky a byla u něj tato nemoc odhalena. Následky tohoto onemocnění u Bethina otce byly smrtelné, proto se žena obrátila na specialistu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Beth (@b.andthebig.c)

Podezření ženy se potvrdilo

Po několika vyšetřeních u specialisty se potvrdilo, že Beth trpí Hodgkinovým lymfomem ve čtvrtém stádiu. Ještě před potvrzením této nemoci se Beth dostala do stavu, kdy nebyla schopná se již ani sama vykoupat a musela jí s tím pomáhat její sestra. Žena tedy okamžitě podstoupila léčbu, která zahrnovala 12 kol chemoterapie. Byla si vědoma ohrožení svého života, jelikož její otec měl podobný problém.

Léčbu zkomplikovala nemoc

Ještě před nástupem na chemoterapii zkomplikoval Beth tuto léčbu covid-19, takže musela počkat, než se uzdraví. Bohužel si nestačila nechat zmrazit vajíčka, takže je možné, že již nikdy nebude mít další děti. Dodnes se Beth její lékař za svou chybu neomluvil, i když jeho počínání poznamenalo celý zbytek Bethina života. Žena se nyní snaží prostřednictvím sociálních sítí všechny varovat, aby si stáli za svým a nechali se vyšetřit, když mají nějaké podezření. Snaží se tak o to, aby ostatní předešli vážným následkům.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]