Ulož.to končí Zálohuj.si začíná

Fotografie: Freepik

Jen před pár dny proběhla českým tiskem zpráva, že Ulož.to, jak jej známe končí. Ačkoli má řada lidí tuto webovou stránku spojenou s pirátstvím, očekávané dopady budou širší. Cloudový server Ulož.to totiž používali i lidé ke sdílení vlastního originálního obsahu. To už v současné době není možné, protože obsah, který na cloud nahrajete, si můžete po přihlášení stáhnout pouze vy.

K čemu využívali cloud Ulož.to rodiny nebo studenti?

V minulosti bylo Ulož.to klasickou online platformou, která umožňovala zálohovat si vlastní soubory, které mohly být zpřístupněny dalším uživatelům. Kromě nelegálního šíření obsahu jejich služby uživatelé využívali třeba v případech, kdy chtěli umožnit přístup k fotografiím z rodinné dovolené dalším lidem.

Velmi oblíbené pak byla původní verze Ulož.to i u studentů, kteří zde sdíleli poznámky z přednášek nebo vypracované otázky ke zkouškám se svými spolužáky. Své soukromí pak mohli uživatelé chránit pomocí hesla.

Ačkoli byla u neplacených účtů omezená stahovací rychlost, lidé tuto možnost využívali, protože nechtěli řešit pravidelně placenou službu pro nárazové sdílení souborů. Pravidelní uživatelné pak využívali možnost zakoupení kreditu, se kterým byla rychlost stahování neomezená. Ti mají nyní nárok své účty zrušit a zůstatky na kontě jim budou proplaceny.

V současné době se Ulož.to mění na klasický hosting, kde si můžete své soubory zálohovat, ale jen pro vlastní potřebu. Sdílení velkých souborů, které je problematické a někdy i nemožné posílat přes email, tak skončilo.

Co nabízí server Zálohuj.si?

Je samozřejmé, že řada uživatelů okamžitě začala hledat náhradu, kde by bylo možné soubory nejen zálohovat, ale i sdílet s dalšími lidmi. Právě pro ně je tu Zálohuj.si, které nabízí nespočet výhod. Patří mezi ně především skutečnost, že je tato služba poskytována bezplatně, a to bez omezení rychlosti stahování.

Na každého uživatele čeká neomezeně velké úložiště, kam mohou nahrávat soubory až do velikosti 100 GB, jejichž stahování není nijak omezeno. Pokud si uloží soubor na https://zalohuj.si, provozovatel zaručuje jeho dostupnost navždy.

Jelikož je tato služba poskytována zcela bezplatně je poněkud překvapivé, že je i zcela bez reklam, přitom již nyní najdete na platformě miliony souborů, které jsou dostupné ke stažení zdarma.

Možnost registrace a zřízení uživatelského účtu je zde pouze nástrojem, abyste své soubory vždy bez problémů nalezli. V rámci svého účtu pak můžete dle obchodních podmínek serveru Zalohuj.si spravovat nejen nahrané soubory, ale i komentáře, které jsou k nim vážou.

Při záloze citlivých dat samozřejmě nechybí možnost zabezpečení zásilky heslem či možnost nastavit si soubor jako soukromý. Nemusíte se tak bát vytvořit si zálohu všech souborů, na kterých vám záleží. Může se jednat o školní práce, rodinné fotografie či videa nebo nezbytné pracovní dokumenty a prezentace. V případě důvěrných dat si však vždy nastavte bezpečné heslo, které by mělo být kombinací velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků v dostatečné délce aspoň 10 znaků.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]