Ústní vodu zná každý, že ji lze použít i jinak, než k vyplachování úst, ví jen málokdo

Fotografie: Freepik

Také používáte ústní vodu jako součást dentální hygieny? Ukázalo se, že ústní voda je dobrá nejen k odstraňování zubního plaku. Nejde jen o příjemnou chuť a vůni, kterými ústní voda disponuje, ale také o její antiseptické a antibakteriální vlastnosti.

Ústní voda může v domácnosti zastat řadu jiných přípravků, pokud je zrovna nemáte po ruce.

Plísňové infekce

Pokud vaše nehty napadla plísňová infekce, použijte na pomoc ústní vodu smíchanou s bílým octem 1:1 a tuto směs pomocí vatového tamponu nanášejte 2-3x denně na postiženou oblast.

Použijte ji na modřiny

Praštili jste se a čekáte, že se vám jako vždy udělá pořádně zbarvený monokl? Na nic nečekejte, popadněte ústní vodu a vmasírujte do oblasti. Zmírní to otok i tmavé zbarvení.

Repelent proti komárům

Vyrazili jste pod stan nebo na chatu, ale zapomněli jste přibrat repelent? Nevadí, když budete mít sebou ústní vodu. Slouží jako repelent, který můžete rozprášit do ovzduší, udělat z ní vonný difuzér na stůl nebo si ústní vodu natřít na některá místa na těle. Poslouží vám i tehdy, když vás komáři poštípou. Zmírňuje otok a svědění.

Fotografie: Pixabay

Desinfekční přípravek na ruce

Pokud nemáte desinfekci na ruce a zrovna cestujete, sáhněte do kosmetické taštičky a vytáhněte ústní vodu. Můžete si ji buď přímo nalít na ruce nebo ji dát do rozprašovací lahvičky. Samozřejmě pro tyto účely použijte ústní vodu takovou, po které vám nebudou ruce lepit – bez cukru s antibakteriálními účinky.

Místo deodorantu

Ať už jste na dovolené nebo doma a zkrátka zjistíte, že vám došel deodorant, použijte opět ústní vodu. Namočte vatový tampon a naneste na tělo, kam je potřeba (i do podpaží).

Další využití ústní vody

  • Osvěžovač nohou

  • Čistič pokožky

  • Odstraňovač pachu z česneku

  • Provoní prádlo v pračce

  • Odpuzovač vetřelců na vaší zahradě (brouci, mušky) – zamezuje i plísním a houbám

  • Desinfekce zubního kartáčku

  • Nouzový čistič toalety

  • Zamezuje, aby kočky opakovaně značkovaly (postříkejte tuto oblast ústní vodou)