Zdobení nehtů ubrouskem

Metodu decoupage jsme si již tady na webu několikrát představili ať už v souvislosti se zdobením nábytku, podlahy, stěny a dekorativních předmětů. Stejně tak lze díky ubrouskům, novinám a jiného tisku ozdobit nehty. Tento týden jsem si dělala akrylové nehty a musím říci, že se mi tentokrát moc nepovedly. Byla by však škoda je sundávat a dělat znovu. Rozhodla jsem se pro kamufláž lakem na nehty a metodu ombre, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslela. Celý nehet jsem nalakovala světle růžovým lakem a velmi ráda vám prozradím následující postup na úžasné nehtíky, kde ve výsledku vyjde každý v jiném tónu a rovněž vzorek je vždy jiný. Samozřejmě, že tento postup jde i na přírodní nehet. Zvlášť výhodné to je, když máte své nehty jemné.

Ubrousková metoda zdobení nehtů

Ubrousek jsem nejprve zbavila dvou vrstev pod tištěnou stranou. Aby byl tenký a lehoučký, jako pápeří. Pak jsem si ho nastříhala na obdélníčky o něco větší než je plocha nehtu. Do malé skleničky (štamprle) jsem si dala vodu azdobení ubrouskem tenký štěteček.

Jakmile uschne lak na nehty (nejlépe světlounké barvy) potřeme nehet vodou a přilepíme na něj ubrousek. Opět přetřeme štětečkem a vodou až se nám obrýsuje nehet. Pokud nám přečnívá zbytečně moc ubrousku, tak jej opatrně odtrhneme. Nelámeme si příliš hlavu s tím, že nevzhledně přesahuje kraje. To začistíme až ve finále.

Jakmile ubrousek začne usýchat, přilne k nehtu a to je fáze, kdy přelakujeme průhledným lakem na nehty. Vrstvu průhledného laku ještě 1x zopakujeme a po úplném vyschnutí přejedeme okraje nehtů jemným blokem. Tím se zbavíme přečnívajícího ubrousku. Můžeme použít i lak s třpytkami nebo nanést finální zdobení nehtůvrstvu bezbarvého laku.

Pokud používáte metodu shellac, je to nejlepší varianta. Protože necháte UV lak vytvrdit pod lampou a zaručíte si delší trvanlivost. Ale i takto nehty vydrží hezké a upravené celý týden i déle podle namáhání. Stačí jen přetřít průhledným lakem, kdyby se vám odlupoval. Nehty jsou ucelené, hladké a pevnější.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net