Vyzkoušejte letos netradiční techniky barvení velikonočních vajíček. Sousedky z ulice budou tiše závidět

Fotografie: Depositphotos

Zanedlouho jsou tu Velikonoce a ve většině domácností se v tuto dobu barví vajíčka, pečou perníčky a beránci a další různé věci.

Jedním z největších církevních svátků jsou Velikonoce. Lidé se na to začínají připravovat předem. Těsně před tímto svátkem většina žen připravuje velikonoční pečivo a barví vajíčka. Právě zde mohou ženy ukázat veškerou svou kreativní představivost. Vajíčka můžete nabarvit na jakoukoliv barvu chcete. Naučte se malovat vajíčka vlastníma rukama.

Příprava vajec k malování

Nejprve si vyndejte vejce z lednice. Musí mít totiž pokojovou teplotu. To je nezbytné, aby vejce během procesu vaření nepraskla. Pokud chcete, aby barva držela na vejcích rovnoměrně, měli byste je před zpracováním omýt mýdlovou vodou pod tekoucí vodou. Aby vajíčka měla hladký a lesklý povrch, po nanesení barvy je důkladně otřete a ošetřete rostlinným olejem.

Cibulové slupky

Jednou z nejstarších metod barvení vajíček je právě pomocí cibulových slupek. Tuto metodu používaly i vaše babičky. Výsledkem použití slupek jsou vejce červené, žluté a hnědé barvy. Tohoto efektu lze dosáhnout přidáním cibulové slupky a prodloužením doby, po kterou jsou vejce ve vodě. Když tam vejce zůstane více hodin, bude mít červenou barvu.

Fotografie: Depositphotos

Přírodní barvy

Velké množství potravin, které člověk konzumuje, má barvící účinek. Mezi tyto produkty patří řepa, mrkev, zelí, káva, citron, pomeranč, různá zelenina a lesní plody. Výsledkem jsou vajíčka takových odstínů jako je oranžová, modrá, fialová, zelená, žlutá. Je třeba poznamenat, že barva v takových případech není příliš sytá.

Ruční barvení

Různá potravinářská barviva se dají použít nejen při výrobě sladkých pokrmů, ale také k barvení vajec. Abyste je mohli správně používat, musíte si pozorně přečíst pokyny na obalu. Musíte si ale uvědomit, že tónovaná voda by měla vejce zcela zbarvit.

Fotografie: Depositphotos

Použijte nitě

Chcete-li na vejcích získat krásné vzory, můžete použít běžné nitě. Vejce by měla být zabalena do vícebarevných nití a poté vložena do vroucí vody. V důsledku vysokých teplot se na vejcích objeví zajímavé obrazce různých tvarů. Po tepelném zpracování by měly být všechny nitě odříznuty.

Různé látky jsou také skvělé

Pro tuto metodu potřebujete látku jasných barev s krásným vzorem. K tomu se nejčastěji používají hedvábné kravaty nebo šátky. Syrové vejce pokojové teploty by mělo být zabaleno do látky tak, aby jeho světlá strana byla na vnější straně. Poté vejce zabalte ještě do bílé látky a do hrnce s vodou přidejte 3 lžíce octa. Po úplném vychladnutí vajec odstraňte látku.

Použijte šablony

Většina rodičů nemá čas na to, vymalovávat na vajíčka nějaké různé obrazce. Můžete ale vystřihnout různé šablony a ty umístit na obě strany už vajíčka. Vaše vajíčka budou nejen originální, ale především opravdu krásná.

Fotografie: Depositphotos

Duha na vejcích

Tento způsob barvení dodá vajíčkům jedinečnost, originalitu a udělá je extravagantnějšími. Zpočátku byste měli uvařit vejce a nechat je trochu vychladnout. Dále byste měli zředit několik druhů barev v různých nádobách a přidat tam 2 polévkové lžíce octa. Zpočátku namočte každé vejce do nějaké barvy a nechte zaschnout. Poté jej z poloviny namočte do jiné barvy.

Zdroj: BHG, RealSimple

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]