Vanilkové rohlíčky jinak: budou větší a plněné chutným krémem

Tuto netradiční verzi můžete upéct nejenom na Vánoce, ale kdykoliv během roku. Tyto vanilkové rohlíčky jsou jiné než ty, které běžně znáte. A v čem? Jsou podstatně větší a mají také velmi chutnou náplň. Podívejte se společně s námi na recept. Ten vás nadchne jenom pár surovinami, a tak i jednoduchostí. A výsledek? Chuťově naprosto famózní.

Tyto ingredience budete potřebovat

Každý recept vyžaduje určité ingredience. Aby se vám vanilkové rohlíčky povedly, je třeba tento soupis také dodržet. Začneme tím, co budete potřebovat na to hlavní. Tedy na těsto. Jedná se o tyto věci:

 • 50 dkg mouky
 • 2 žloutky
 • 1 balení sušených kvasnic
 • 2,5 dl mléka
 • 4 lžíce cukru
 • 1,5 dl oleje
 • 1 špetka soli

Věci na těsto máme. Nyní se podíváme také na krém, kterým budeme naše vanilkové rohlíčky plnit. Z čeho by měl být složený? I tady najdete jednotlivých ingrediencí jenom několik:

 • 5 dl mléka
 • 2 balení vanilkového cukru
 • 5 lžic cukru
 • 10 dkg másla

Posledních pár věcí souvisí s tím, abyste mohli rohlíčky před pečením pomazat, na což budete potřebovat jenom směs z jednoho žloutku a trochy mléka. Poté už zbývá jenom trocha moučkového cukru, kterým váš výtvor posypete po upečení. Tak jdeme na to.

Začínáme tvorbou těsta

Díky sušeným kvasnicím je příprava těsta velmi jednoduchá. Není nutné tvořit kvásek, jelikož postačí všechny ingredience smíchat a také je důkladně propracovat. Následně nechtě těsto odpočívat zhruba hodinu na teplém místě. Mělo by dojít k tomu, že díky tomu zdvojnásobí svůj objem. V tu chvíli je připraveno k použití.

Vytvořte jednotlivé rohlíčky

Jedná se o patrně nejtěžší část celého receptu. Všechno těsto si rozdělte na 20 stejných částí, které budete postupně válet tak, aby z nich vznikla jakýsi had. A to stejných velikostí a také stejných průměrů. Nyní už berete jednotlivé hady, které je třeba nejprve přeložit a poté lehce zatočit. Výsledkem by měl být tvar podobný menší bagetce. V tu chvíli máte základ pro své vanilkové rohlíčky. Takto tvořte jeden po druhém a dávejte je na plech vyložený pečicím papírem.

Dejte do trouby a upečte

Na plechu je nechte ještě 20-30 minut odpočívat, aby lehce nakynuly. Poté je potřete žloutkem s mlékem a vložte do trouby rozehřáté na 180 stupňů. Doba pečení je zhruba 20 minut.

Během pečení připravíte krém

Ze seznamu ingrediencí je patrné, že příprava krému není nijak složitá. Právě naopak. Stačí jenom šlehat smetanu do doby, než začne houstnout. Nezapomeňte přidat všechny ostatní ingredience, které se pozitivně podepíší na požadované vanilkové chuti. Když je krém hotový, dejte ho odpočnout do lednice. Mezi tím by se vám měly dodělávat vanilkové rohlíčky.

Naplňte a ochutnejte

Jakmile vaše vanilkové rohlíčky lehce zchladnou, můžete je rozříznout, vzít krém a naplnit je. Na závěr je lehce pocukrujete moučkovým cukrem a můžete ochutnat. Až je dáte poprvé do úst, budete si jisti, že tuto pochoutku musíte milovat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]