Vánoční kaktus může kvést díky správné péči pravidelně každý rok

Fotografie: Shutterstock

Vánoční kaktus je unikátní květinou, která by měla vykvétat právě na Vánoce. Neděje se to? Dejte pozor na hlavní chyby. Když je odstraníte a budete dodržovat správný postup pěstování, můžete si být jisti, že vám tato rostlina opět dokonale vykvete. Je to snadné.

Připravte správnou zálivku

Jak správně pěstovat vánoční kaktus asi víte, pokud ho máte doma už několik let. Víte o tom, jakou by měl mít teplotu, kolik potřebuje světla, kde má být umístěn, nebo víte i to, jak často ho zalévat. A je to právě zalévání, které je v tomto směru velmi důležité. Roli totiž hraje to, čím ho zaléváte. Společně se naučíme vyrobit si unikátní roztok, díky kterému vánoční kaktus musí vykvést každému.

Co budete potřebovat?

Aby se vám zálivka pro vánoční kaktus povedla a dosáhli jste výsledků, kterých chcete, je samozřejmě nezbytné mít po ruce všechny potřebné ingredience. Důležité jsou dvě a musíme říci, že opatřit je není nic složitého. Je potřeba:

  • 1 tableta aspirinu
  • 1 litr destilované vody

Dále budete potřebovat už jenom nádobu, kde svou zálivku připravíte a potom také rozprašovač, kterým umocníte samotnou aplikaci.

Připravte si směs

Jako první si vezměte prášek aspirinu, který je třeba rozemlít na prášek. K tomu můžete použít například hmoždíř. Důležité je, aby byl prášek rozdrcen na prach, jelikož díky tomu se vám bude lépe rozpouštět. Prášek potom nasypte do vody a rozmíchejte.

Můžete aplikovat

Když je směs pro váš vánoční kaktus hotová, můžete se pustit do aplikace. Ta má dva způsoby. První je založena na tom, že ho toto směsi zalijete, díky čemuž se dostane do jeho kořenového systému.

Druhým způsobem je nalití do rozprašovače, kdy budete směs aplikovat na celou rostlinu. Z horní i spodní části. Takto se síla účinných látek dostane do rostliny hned.

Hlavně před vánoci

K aplikaci by mělo docházet hlavně před Vánoci, jelikož to je doba, kdy by měl tento kaktus vykvést. Tímto stimulujete procesy, které zajistí, že se potřebné květy skutečně velmi brzy objeví.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]