Ve věku 60 let se stala matkou dvojčat: „Udělám vše potřebné, abych žila, dokud budu moci“

Fotografie: Depositphotos

I některé starší ženy mohou mít děti, i když jim to lékaři nedoporučují. Tato žena ve věku 59 let zjistila, že je těhotná, a že dokonce čeká dvojčata. Nyní prozradila, jak o ně zvládá péči.

Těhotenství se sice nepovažuje za nemoc, ale velice často lékaři trvají na tom, aby byly ženy v dobré psychické, fyzické i zdravotní kondici. Pro tělo je to totiž velký zásah a na životě může být ohrožena matka i dítě. Tato žena však zvládla porodit dvojčata, i když jí bylo 59 let a nyní nemá problém s péčí o ně.

Starší ženy a děti

Lékaři nedoporučují starším ženám mít děti, protože se může stát, že by je nedonosily nebo by mohly nastat zdravotní komplikace pro matku nebo dítě. Existuje mnoho dalších důvodů, proč jsou někteří lékaři proti tomu, aby měly starší ženy děti, ale některé ženy toto varování ignorují. Někteří lidé v životě jednoduše neměli příliš mnoho štěstí a najde se také hodně žen, které i ve věku nad 40 let ještě nemají rodinu.

Někdy se může stát, že se člověk seznámí se svým životním partnerem až v pozdějším věku a předtím neměl ani možnost uvažovat o rodině. Někteří lidé jsou však ochotní riskovat hodně věcí, aby mohli mít dítě, i když jim není zrovna 20 ani 35. Tato žena jménem Laura se rozhodla, že ve věku téměř 60 let, bude mít děti.

Lauren chtěla rodinu se svým partnerem

Žena jménem Lauren se v roce 2002 seznámila s jejím současným manželem Frankem. Již při seznámení netušili, jak se bude jejich příběh vyvíjet, ale oba věděli, že to bude hodně zajímavé. Frank je totiž o 20 let mladší oproti Lauren a tohoto faktu se časem Lauren začala obávat.

Péče o své zdraví a myšlenky na děti

Lauren si již prošla jedním manželstvím, ve kterém byla 2 roky a narodila se jí dcera. Když si však našla 2. manžela Franka, začala mít obavy z toho, že se o ní bude muset starat, až jí bude 80 let a po její smrti zůstane úplně sám. Kvůli tomu se rozhodla, že o sebe začne více pečovat. Po nějaké době přišly i myšlenky na děti a Frank souhlasil.

Lauren se podařilo otěhotnět

Mnoho lékařů považuje za zázrak, když se ženě podaří otěhotnět i potom, co jí už bylo 35 let. Lauren bylo téměř 60 a v roce 2005 se jí narodila dcera, které dali jméno Raquel. V roce 2006 však přišlo další překvapení, protože Lauren byla opět těhotná, ale tentokrát čekala dvojčata. Obě děti (Gregory a Giselle) se narodily v pořádku a Lauren na tom byla také dobře. Nejstarší dcera Lauren (32 let) přerušila veškeré kontakty se svou matkou, protože se jí nelíbilo, jak chce její matka žít.

Rozhodnutí její nejstarší dcery však Lauren nemohla nijak změnit a místo toho se soustředila na své malé děti. Dala si totiž za cíl, že je musí vidět i na vysoké škole. Chce žít ještě hodně dlouho a její děti jí dávají důvod, proč o sebe pečovat. Denně bere 98 různých léků, které ji mají udržet dlouho naživu. Aby mohla trávit volný čas s dětmi a stačila je, cvičí pilates, které ji udržuje ve formě. Momentálně ale nemá problém s tím, se o děti starat se svým manželem a svůj život miluje.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*