Věrný pes kráčí za autem s rakví milovaného páníčka. Dal jasně najevo, kdo pro něho byl nejdůležitější osobou v životě

Fotografie: POLKIM / Creative Commons / Attribution 2.0

Pes je nejlepší přítel člověka. Majitelé nedají na své chlupaté společníky dopustit. Když však mezi ně vstoupí smrt, trpí pejsci úplně stejně jako lidé.

Většina pejsků silně přilne ke svému majiteli a stane se jejich věrným společníkem. Mají radost, když je vidí, ale dokážou s nimi sdílet i smutné chvíle. Nejeden majitel pejska už zažil situaci, kdy jej chlupatý přítel přišel utěšit, jakmile se necítil dobře. Psi jsou velmi empatická zvířata a ani smutek jim není cizí. Tento pejsek dal jasně najevo, kdo pro něho byl nejdůležitější osobou v životě.

Retrívr smutně následuje pohřební vůz

Spolu se smutečním oznámením umístila rodina na sociální sítě i srdcervoucí fotografii zlatého retrívra. Bessie, jež stála po boku své paničky 12 let, teď smutně následuje černé auto vezoucí rakev s její paničkou na hřbitov. „Posíláme poslední sbohem naší pozoruhodné mamince Margo, která zemřela v 94 letech. Svého psa velmi milovala,“ píší pozůstalí.

Margo Maganová zemřela 30. prosince obklopená rodinou v nemocnici v irském Mullingaru. Není se co divit, že příbuzní v oznámení zvolili přívlastek „pozoruhodná. Tato žena totiž skutečně nevedla zcela obyčejný život. Byla to totiž věhlasná plavkyně, golfistka i hráčka stolního tenisu. Sporty, které za dob jejího mládí mnoho žen zcela jistě neprovozovalo.

Doufám, že se o něho postará někdo z rodiny

Získala mnoho titulů i rekordů v plavání a byla špičkovou golfistkou. Dokonce byla v roce 1976 jmenována kapitánkou dámského golfového klubu v Longfordu. A v roce 1996 se stala jeho první dámou. O tom, že se sportování věnovala do velmi pozdního věku, svědčí skutečnost, že ještě před třemi lety se účastnila prosincového plavání v řece.

Fotografie, kterou pořídila Margina praneteř, sklidila na internetu mnoho soucitných komentářů. Některé byly od příbuzných, ale většina od úplně cizích lidí, kteří přáli rodině upřímnou soustrast a litovali i ubohého pejska: Ztratila jsem maminku před téměř 6 lety. Myslete na ni každý den. Jak fantastická fotografie. Její pes byl s ní až do úplného konce. Doufám, že se o něho teď bude starat někdo z rodiny,“ zněl jeden z upřímných komentářů.

Pejsci se mohou se smrtí pána vyrovnávat dlouho

Margina rodina je velká, a tak se jistě najde někdo, kdo se Bessie s láskou ujme. Mnoho pejsků takové štěstí nemá a většinou po smrti svých pánů putují do útulku, protože se o ně nemá kdo postarat. Lidé, kteří se takového pejska ujmou, by však měli počítat s tím, že někteří se se smrtí pána vyrovnávají opravdu dlouho. Mohou trpět úzkostmi i strachem a celkově nebýt ve své kůži. Pak je dobré zapojit trpělivost, empatii a nechat pejska, aby si tuto velkou ztrátu odsmutnil stejně jako my lidé.

Zdroj: Mirror