Věrný pes čekal u řeky 1 měsíc. Poté, co byl na pokraji svých sil, se odhalil srdcervoucí důvod

tlapky psa
Fotografie: Unsplash

Spousta z nás se zcela jistě shodne na tom, že pes je nejlepší přítel člověka. Milující a věrnější společník neexistuje, což tento příběh přivádí k dokonalosti.

Věrný pes seděl a čekal u řeky každý den po dobu jednoho měsíce a nikdo nechápal, proč vždy seděl a čekal na stejném místě. Celé se to odehrálo u řeky Chao Phraya v thajském hlavním městě Bangkoku. Kolemjdoucí si pravděpodobně mysleli, že pes krátce čeká na návrat svého majitele, byť zpočátku uplynulo několik dnů a později i týdnů.

Pes, který stále tvrdohlavě čekal

Místní přišli s teorií, že pes vypadl nebo byl vypuštěn z lodi, kde byl původně se svým majitelem. Pravda byla ale stále ve hvězdách. Mladá žena, která několikrát prošla místem, kde se pes nacházel, se rozhodla s tím něco konečně udělat. Jednoho dne se tam opět vydala a tentokrát ho vyfotila, načež fotografie sdílela na sociálních sítích. Časem se ukázalo, že to možno pejskovi zachránilo život.

Odmítal z místa odejít

Na sociálních sítích se příspěvek stal rychle virálním a mnozí byli dojati příběhem a loajalitou, kterou pes prokázal svému majiteli. Ten se ale bohužel nikdy nevrátil. Mnozí si i domýšleli, že za tím vším stojí něco úplně jiného, ale nad tím lze jen polemizovat. Pes se zároveň k nikomu moc neměl a nadále odmítal z místa odejít.

chirurgové

Věrný pes zachránil život své paničce tím, že jí na procházce našel vhodnou dárkyni na transplantaci ledvin

Byl na pokraji svých sil

Stále věrně čekal a toužebně se díval k obzoru, ale marně. V dešti a větru seděl každý den na stejném místě a doufal, že si ho majitel konečně najde. Musel žít ze zbytků jídla, které dostal od kolemjdoucích. Jídlo však zdaleka nestačilo a pes s přibývajícími dny slábl a slábl. Na místě čekal pomalu měsíc a byla jen otázka času, kdy se z toho všeho nakonec zhroutí.

Ujala se ho nová rodina

Naštěstí se rázem objevila jiskra naděje. Poté, co se příběh stal virálním na sociálních sítí, tak se po nějaké době objevila rodina, která byla ochotna se pejska ujmout. Pes byl už natolik zesláblý, že neodporoval a s novou rodinu se vydal vstříc světlejším zítřkům. Sice si pravděpodobně přál setkat se s původním páníčkem, ale co za tímto příběhem skutečně stálo, zůstane asi navždy jen a jen v hlavě pejska. Nezbývá než doufat, že bude žít se svou novou rodinou, která ho snad zkazí spoustou lásky.

Zdroj: The Dodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*