Věrný pes zachránil život své paničce tím, že jí na procházce našel vhodnou dárkyni na transplantaci ledvin

chirurgové
Fotografie: Pixabay

Člověk někdy spatří naději na nejneočekávanějších místech a mnohdy může být pro život klíčová. Tuto situaci zažila smrtelně nemocná žena, která shodou okolností narazila na anděla strážného.

44letá Lucy Humphrey žila s lupusem od roku 2000 a v roce 2017 jí bylo diagnostikováno selhání ledvin v konečném stádiu. Byla informována, že potřebuje novou ledvinu, aby přežila. Jak ale čas pomalu ubíhal, tak žena začala být čím dále více závislá na péči lékařů. Ti jí v podstatě nepovolovali žádné namáhavé aktivity. Jednou se ale Lucy se svým přítelem rozhodli, že spolu pojedou na výlet. S sebou vzali ještě gril a svoje dva psy, což se ukázalo být pro Lucy klíčové.

Náhoda nebo osud?

Jedna z fenek jménem Indie se opakovaně přibližovala k nedalekému karavanu, kde seděla žena a věnovala se háčkování. Indie k ní šla asi třikrát, pak zase zpátky a poté opět tam“, vysvětlila Humphrey. Po opakovaném obtěžování, se dvojice rozhodla, že ke karavanu zajde a za Indie se omluví. Žena z karavanu se představila jako Katie James a jako omluvné gesto, ji dvojice pozvala na grilovačku.

Souhlasila s dárcovstvím

Jak se tato skupinka rozpovídala, ukázalo se, že se Katie připojila k registru dárců ledvin. Lucy si svůj případ prozatím nechala pro sebe. Postupem času se ale s Katie natolik sblížila, že jí nakonec pověděla o čekací listině pro transplantaci ledviny. Katie nikterak neváhala a souhlasila s darováním. Nikdy jiný totiž po ruce opravdu nebyl a čas také pomalu ale jistě ubíhal.

Transplantace musela být odložena

Partner Lucy a jeden z jeho přátel již dříve nabídli, že darují své ledviny, ale bohužel nebyli vhodnými dárci. To pro Katie naštěstí neplatilo a její výsledky se staly pro Lucy dokonalou shodou. Je jasné, že šance na setkání mezi ní a Katie musela být „jedna ku několika milionům“, ale zadařilo se. V polovině června 2021 se tedy měla uskutečnit transplantace, ale kvůli situaci, související s covidovou pandemií,  se transplantace uskutečnila až v říjnu 2022.

Operace nakonec proběhla zavčasu a úspěšně

Několik dní před transplantací, strávila tato dvojice na stejném lůžkovém oddělení, což jim umožnilo trávit čas společně a ještě více se sblížit. Po úspěšné operaci, Lucy vyjádřila svou vděčnost za život zachraňující setkání. To samozřejmě umožnila také Indie, která nějakým způsobem vycítila tuto možnost, byť je samozřejmě možné, že se jednalo o pouhou náhodu. Avšak i tato zpočátku obyčejná náhoda zachránila 44leté ženě život. Jednu věc ale získala dvojice vzájemně a tím se stalo nerozlučné přátelské pouto, které přetrvává dodnes.

Dvojice je v blízkém kontaktu dodnes

Katie, Lucy a její partner Owen udržují kontakt prostřednictvím skupinového chatu přezdívaného „Kandy Gang.“ Plánují také společně vyrazit na dovolenou v karavanu. Lucy se navíc postupně vrací k činnostem, které miluje. Nyní může jezdit na prázdniny v obytném voze tak často, jak si přeje, a také se vrátila ke své rutině venčení svých psů, Indie a Davea. Proměnu ve svém životě zcela připisuje lékařskému týmu, Katie, Indie a samozřejmě podpory své celé rodiny.

Zdroj: Scoop

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*