Ukázková psí láska. Čtyřnohý přítel zabránil týrání dítěte bezcitnou chůvou

Fotografie: Depositphotos

Mnoho rodičů se v dnešní době potýká se situací, kdy musí nastoupit do práce a zajistit zároveň hlídání pro své batole. V takové chvíli se zdá dobrou volbou chůva.

Jako matce vám rve srdce, ale z mnoha důvodů můžete být odvolána zpět do práce. Ať už se jedná o práci na plný či zkrácený úvazek nebo jen dočasnou výpomoc, najednou jste postavena před dilema, komu svěřit na pár hodin své dítě. Pokud poblíž není rodina ani přátelé, kteří by vypomohli, jednou z možností je chůva. Tato volba však nese svá rizika. Svěříte vaše dítě do rukou cizího člověka, a i když vám předloží celou složku doporučení, nemůžete si být jisti, že se vašemu dítku dostane ta nejlepší péče.

Nejvěrnější tvorové planety

Ne nadarmo se psi titulují jako nejlepší a nejvěrnější přátelé člověka. Rodina, které čtyřnohý kamarád zachránil dítě od hrubého chování chůvy, žije společně v domácnosti s Killianem, plemenem nazvaným flat coated retrívr.

Tento hladkosrstý retrívr je oddaným přítelem s jemnou duší. Retrívři byli původně vyšlechtěni se svou vynikající schopností aportu pro myslivce. V dnešní době jsou viděni stále častěji v běžných rodinách.

Fotografie: Pixabay

Tito vznešení psí přátelé jsou pro svou klidnou a spolehlivou povahu často využíváni i jako asistenční psi. Pomáhat druhým mají v povaze a jsou velmi dobrými a oddanými společníky. Nejšťastnější jsou po boku svých pánů a rodiny. Jejich výcvik není velmi náročný. Učí se rychle, jsou vnímaví a pokud se jim po dobrém vysvětlí, co se od nich očekává, většinou to ihned pochopí. Křik ani zlost na ně neplatí a samotu nesnáší moc dobře. Jsou milujícími přáteli, kteří vám budou stát vždy po boku.

Killian – psí zachránce

Mladá americká rodina se rozhodla najmout chůvu pro péči o své malé dítě. Netušili však, s jakou osobou mají tu čest. Celých pět měsíců se chůva přicházela starat o jejich malého syna. Rodiče z chůvy neměli špatný pocit, a proto byli klidní a domnívali se, že je jejich dítě v dobrých rukou. Postupně si ale začali všímat podivného chování jejich psa Killiana. Ten se poslední dobou začal chovat k chůvě agresivně a několikrát ho mladý pár musel řádně usměrnit.

Fotografie: Freepik

Když se situace neuklidnila, a naopak si rodiče všimli, jak se snaží čtyřnohý přítel chránit jejich syna pokaždé, když chůva přišla do jejich domu, rozhodli se nechat nahrávací zvukové zařízení pod pohovkou.

Po přehrání záznamu byli zděšeni. Slyšeli chůvu, která křičela po jejich dítěti, zvuky bití a dětský pláč. „Rád bych vrátil čas, ale nejde to. Vědomí, že tohle monstrum bylo celých pět měsíců s našim dítětem, je zdrcující,“ vypověděl otec.

Žena byla zatčena policií, obviněna a odsouzena ke třem letům vězení. Rodiče budou navždy vděčni za to, jak se jejich pes Killian zachoval. Jak bránil jejich dítě a přivedl je na myšlenku, že všechno není v pořádku, jak se zdálo. Pes Killian je součástí šťastné rodiny a nyní právem i hrdinou pro mnoho lidí po celém světě.

Zdroj: YouTube / Mental Health Network (MHN)

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]