Blízká přítelkyně princezny Diany odhalila veřejnosti, kdo nese největší vinu za její smrt

Fotografie: Russ2009 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Princezna Diana by podle jedné z jejích nejbližších přítelkyň mohla být stále mezi námi, kdyby v roce 1995 neudělala rozhovor s Martinem Bashirem pro BBC.

Tento názor vyjádřila Simone Simmonsová, která tvrdila, že Bashir svým jednáním Dianu manipuloval a přiměl ji k účasti na rozhovoru, který měl vážné následky. Jedním z klíčových momentů bylo, když Bashir princezně sdělil, že její manželství s princem Charlesem je ve skutečnosti „tříčlenné“ kvůli jeho vztahu s Camillou Parker Bowles. Tento komentář podle Simmonsové zcela rozbil Dianinu psychiku.

Otevření starých ran vyvolalo vzpomínky

Je to již nějaký čas, co princ Harry odhalil své pocity ohledně smrti své matky, princezny Diany. Jeho upřímnost oživila staré rány a přiměla mnoho lidí znovu přemýšlet o tragické ztrátě. Mezi těmi, kdo se ozvali, byla podle deníku Filantropikum i Simone Simmonsová, blízká přítelkyně Diany. V rozhovoru pro BBC uvedla, že princezna by možná byla stále naživu, kdyby neposkytla osudový rozhovor Martinu Bashirovi.

V roce 1995 Diana poskytla exkluzivní rozhovor pořadu BBC Panorama, který můžeme vidět na síti YouTube a připomenout si jej můžete i níže. Ten vedl Martin Bashir. Tento rozhovor byl tehdy průlomový, protože Diana otevřeně mluvila o svém manželství s princem Charlesem, o jeho nevěře a o svých osobních bojích. Pro královskou rodinu to byl šok a pro veřejnost velký pohled do soukromí princezny.

Na veřejnost unikly detaily ohledně zdravotního stavu Václava Neckáře. Jeho bratr přiznal obavy

To, jak s princeznou jednal, nebylo správné

Simone Simmonsová nyní tvrdí, že Bashir použil manipulativní taktiky, aby Dianu přesvědčil k rozhovoru. Vyšetřování vedené Lordem Dysonem z Nejvyššího soudu mělo prozkoumat roli BBC a Martinau Bashira v souvislosti s rozhovorem a následnými událostmi, které mohly přispět k Dianině smrti. Simone Simmonsová prohlásila, že rozhovor se pro Dianu stal zdrojem obrovského stresu a paranoie.

Simmonsová také uvedla, že Bashir záměrně rozrušil Dianin duševní stav tvrzením, že její telefony jsou odposlouchávány a že zaměstnanci královské rodiny často propouštějí informace. Tento strach z odposlechů vedl Dianu k tomu, že vyhodila svého řidiče, protože mylně věřila, že ji zrazuje médiím. Pokud vás osud princezny zajímá, nedávno jsme na deníku SvětKreativity zveřejnili poslední slova, která Diana pronesla podle jednoho ze záchranářů.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*