Podomácku vyrobený bazén je tím pravým ořechovým během horkých letních dnů. Postaví ho každý

Pool in your own garden

Zahradní bazén si samozřejmě můžete koupit, případně si ho objednat na míru od specializované firmy. Stejně tak si ho však můžete postavit sami přesně podle přání.

Velkým přínosem domácího bazénu je lepší snášení letních veder. I v parném počasí se lze ve vodě pohodlně osvěžit, nemusíte kvůli tomu nikam cestovat. Na stavbu budete potřebovat silnou a dobře izolující plastovou fólii, 12 palet o délce 130 cm a šířce 110 cm. Spojnicemi budou kovové spony a dále přijdou na řadu OSB desky. Všechno zmíněné lze opatřit ve stavebninách, hobby marketech nebo přímo obchodech pro kutily. Tak se dejte do práce. Zvládne to skutečně každý.

Postup montáže bazénu

Ideálním podkladem je rovná betonová plocha. Pokud ji však nemáte, zajistěte minimálně rovnost a hladkost. Velikost zde představovaného bazénu je nejlépe 5,7 metru na 4,4 metry. Palety pospojujte kovovými sponami, musí stát opravdu stabilně. Uvnitř budou pak další vrstvu tvořit OSB desky. Pak už je čas na plastovou fólii uvnitř a její důkladné upevnění. Pamatujte, že vodu dovnitř nemůžete dostávat jen tak obyčejnou zahradní hadicí. Je k tomu potřeba potrubí, včetně dezinfekce a vestavěného filtru. Pak už můžete začít rekreovat přímo na zahradě.

Bazén ze sila

Podle možností lze postavit například i kruhový bazén. Jeho stěny tvoří třeba 1,6 metru vysoké stěny zemědělského sila, které mělo průměr 6 metrů. Jednotlivé díly jsou z 8 milimetrů silného ocelového plechu, jehož povrch chrání velmi odolný smalt. Majitel vše získal za režijní cenu od známého pracujícího v ocelárnách. Ta vyráběla přímo sila, dnes by byly náklady podstatně vyšší. Je však vidět, že lze využít mnoho pozůstatků nebo jiných prvků.

Dřevěný roubený bazén

Roubená dřevěná konstrukce je vyplněna již zmíněnou bazénovou fólií. Do odpovídajícího tvaru byla slepena z dříve nastříhaných dílů. Celá konstrukce přitom není zapuštěna do země, stojí na předem upravené rovné ploše. Ta je pokryta geotextilií a vysypaná pískem. Stěny bazénu tvoří 1,5 metru vysoký osmihran, průměr je 3,5 metru. Tvoří ho 5 cm silné a 20 cm vysoké borové fošny. Ve výsledku jde spíše o velkou vanu, nikoli o něco na plavání.

Slimáci už se na zahradě neukážou. Vyžene je pivní past

Betonový „držák”

Některým lidem slouží bazén spolehlivě už dlouhé roky. Jedná se o konstrukci v betonu, půdorys je 6,3×5 metru a největší hloubka 1,5 metru. Vše je vyloženo kazovými panely, které majitel výhodně získal z panelárny. Jejich armaturu pak svařil a vytvořil tak základní vanu bazénu.

Zdroj: Ketkes

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*