Použité čajové sáčky nepatří do koše. Přijdou vhod vaší domácnosti, zahradě i zubům

Milujete popíjení teplého, nebo studeného čaje? Čaj je ve společnosti velice oblíbený. Druhů je na trhu nespočet. Oblíbený je velice čaj černý, nebo zelený. Existují však i jeho zajímavé kombinace, které jsou sestavené například z bylinek, nebo sušeného ovoce. Čaj lze připravit z ledasčeho. Především čaje bylinkové a zelené jsou blahodárné pro naše tělo. Díky obsahu teinu jsou i skvělým nápojem k dodání energie, pokud jste unavení.

Poslední dobou je hitem i takzvaný čaj matcha, který je výborný například na očistu organismu. Mimo jiné také vzpruží a podpoří i hubnutí. Každý si najde svého favorita v tomto rozmanitém čajovém světě. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že použitý čajový sáček lze skvěle zužitkovat na velice praktické věci?

Praktické využití použitého čajového sáčku

Až si příště uvaříte čaj, nevyhazujte sáček, můžete ho totiž ještě použít. Jaké má tedy využití?

  • Eliminuje nepříjemný zápach: pakliže jste vařili s cibulí, nebo rybami a na vaší pokožce na rukách stále uplývá urputné aroma z těchto surovin, pak použijte čajový sáček. Obsah například bylinkového čaje můžete promnout v dlaních. Výborně se čajový sáček hodí i v případě, když potřebujete osvěžit koberec. Stačí na něj jen rozprášit aromatický čaj a poté vysát. Pomůže redukovat i vlezlý zápach z obuvi. Když vložíte dejme tomu mátové čajové sáčky do bot přes noc, zápachu se zkrátka jednoduše zbavíte.

  • Čistí dobře zrcadla: pokud vám v domácnosti došel čistič na zrcadla a skleněné plochy, můžete použít čajový sáček. Ten jen roztrhnete a obsah vysypete na vlhký hadřík a poté leštíte plochy.

  • Skvěle doplní váš kompost: pro nadšené zahrádkáře, kteří mají na své zahradě kompost je čajový sáček skvělým pomocníkem. Použité sáčky sem můžete taktéž vysypat. Čaj je zcela přírodní produkt, proto se na kompost výborně hodí.

  • Podpoří růst jakékoliv rostliny: použitý čajový sáček je možné vložit i do květináče s pokojovou, nebo venkovní rostlinou. Rovněž můžete sáček roztrhnout a čaj vysypat na půdu do okolí květiny, bude dobře prospívat.

Výborný pomocník při problémech se zuby a k hojení ran

Čajový sáček má ale nespočet dalších praktických využití. Když jej namočíte do teplé vody a budete přikládat na bolavé dásně, nebo zuby, podpoří zmírnění zánětu a ústup bolesti. Taktéž můžete použitý čajový sáček přikládat na řezné rány, lépe se budou hojit. A když vás štípne v létě komár, lze jej použít i na podrážděné místo. Uleví se vám a štípanec nebude tolik svědit.

Fotografie: Pixabay, Pinterest