Vložit 2 půlky citronů do trouby se vyplatí. Je to starý kuchyňský trik

Fotografie: Annatsach / Creative Commons / Attribution 2.0

Octomilky jsou malé mušky, které dokážou znepříjemnit život nejednomu člověku. Pokud se to týká i vás, možná byste měli vyzkoušet tyto triky, díky nimž se tohoto hmyzu zbavíte.

Čas od času se mohou u každého člověka doma vyskytnout octomilky, které dokážou být velmi obtěžující. Stačí totiž projít kolem místa, kde zrovna octomilky sedí, a najednou se jich zvedne celé hejno. Abyste se tohoto nepříjemného hmyzu zbavili velice jednoduše, a přitom účinně, vyzkoušejte tyto triky.

Zabránění vstupu pro hmyz

Můžete si dát sítě do oken i dveří, pověsit na garnýže mucholapky, ale octomilky se objeví i tak. Tento malý drobný hmyz se zpočátku objevuje v malém počtu, ale později je ho mnohem více a neustále přibývá další. Na octomilky totiž platí trochu jiná pravidla než na mouchy, komáry nebo pavouky.

Udržujte doma pořádek

Pokud doma máte uklizeno a pořádek udržujete v každé místnosti, neměly by se u vás octomilky objevit. Octomilky mají velmi rády červené a bílé víno, hnijící ovoce nebo sladké šťávy. Tyto vůně je velmi lákají a pokud je někde objeví, rychle se rozmnoží na mnohem větší počet. V takovou chvíli je potřeba vyzkoušet metody, kterými se jich zbavíte.

Dejte citron do trouby

První metodou, jak se zbavit octomilek, je jednoduché použití citronu a trouby. Vezměte si k ruce obyčejný citron a rozkrojte ho napůl. Poté ho vložte do trouby na rošt nebo plech a troubu nechte pootevřenou. Takto nechte citron v troubě přes noc – za tuto dobu mezitím do trouby nalétají veškeré octomilky. Druhý den pouze troubu zapněte a problém bude vyřešen. Troubu nakonec nezapomeňte umýt.

citrony
Fotografie: Pixabay

Výroba domácí pasti na octomilky

Může se stát, že se vám nebude chtít chodit do obchodu, abyste si koupili lapač na octomilky. Naštěstí si můžete ušetřit peníze i cestu do obchodu, protože lapač na octomilky si může každý člověk vyrobit i sám doma. Nejedná se o nic těžkého, jen budete k práci potřebovat několik věcí.

Připravte si sklenici, alobal, párátko/špejli, gumičku nebo provázek a ocet nebo jablečnou šťávu. Do sklenice nalijte asi 1 až 2 cm octu/šťávy, která bude pro octomilky skvělým lákadlem. Místo víčka přetáhněte přes sklenici alobal a upevněte ho gumičkou. Nahoru do alobalu udělejte párátkem několik dírek, jimiž se octomilky dostanou dovnitř, ale už ne ven. Tento lapač octomilek můžete umístit kamkoliv a klidně si jich lze vyrobit i více.

Zdroj: Ilestencoretemps