Voda je důležitá pro většinu procesů v těle aneb 6 znaků, že pijete málo vody

Mnozí lidé pijí vodu jen tehdy, když mají žízeň, ale věděli jste, že je doporučeno vypít průměrně 8 sklenic vody denně? Voda je důležitá pro většinu procesů, kterými vaše tělo projde za den. Když pijete vodu, doplňujete své tělo důležitou živinou. Bez dostatečného množství vody nemůže vaše tělo a jeho orgány správně fungovat.

Voda je důležitá pro většinu procesů, kterými vaše tělo projde za den. Když pijete vodu, doplňujete své tělo důležitou živinou. Bez dostatečného množství vody nemůže vaše tělo a jeho orgány správně fungovat.

Výhody pitné vody zahrnují:

  • chrání páteř a další tkáně
  • pomáhá odstraňovat odpad moči, potem a pohyby střev
  • udržení tělesné teploty v normálním rozsahu
  • mazání a odpružení vašich kloubů

 

Znaky, které vás upozorní, že nepijete dost vody:

Barva vaší moči

Pokud si všimnete, že je vaše moč je tmavší než normální – žlutá nebo dokonce nahnědlá – ihned byste měli pít hodně vody. Čirá nebo světle zbarvená moč ukazuje, že máte dostatek vody.

Kolikrát navštívíte toaletu

Měli byste močit asi šest až sedmkrát denně, podle toho, kolik pijete. Pokud jste příliš dlouho bez pitné vody, může to ovlivnit ledviny, a tím poškodit schopnost těla očistit se.

Suchá kůže a ústa
Suchá kůže může být také spojena s pitím příliš malého množství vody. Suché rty / ústa jsou také známkou dehydratace.

Hlad
Hlad může být způsob, jakým vaše tělo žádá o pití, který můžete snadno špatně interpretovat. Pokud si žaludek stěžuje a myslíte si, že možná budete muset sníst svačinu, zkuste vypít sklenici vody, než to zjistíte. Pokud budete mít stále hlad, můžete si pochutnat.

Únava
Lidé, kteří nepijí dostatek vody, se během dne často cítí unaveni a unaveni. Je to proto, že vaše si tělo „propůjčuje“ vodu z krve, což způsobuje snížení okysličení v celém těle.

Bolest hlavy
Mírná bolest hlavy může být způsob, jakým vaše tělo říká, že potřebuje pít vodu. Vaše tělo si to kompenzuje tím, že vezme vodu z krve, což ovlivňuje, kolik kyslíku váš mozek dostane a vede k bolesti hlavy. Chcete-li zjistit, zda se jedná o tento případ, zjistěte, co se stane, když se budete rychle pohybovat nebo ohýbat, abyste něco vyzvedli. Zhorší se bolest hlavy? Pokud ano, je okamžitě důležité se napít dostatečně.