Muž spatřil u potoka podezřelý kámen. Nikdy nezapomene na výraz odborníka, ke kterému nález přinesl

Fotografie: Stas1995 / Creative Commons / Attribution 3.0

Hledání pokladů je dnes již celkem netradiční rekreací. Mnozí ale díky detektoru kovů narazí na mimořádné předměty. Často jde o mince, bankovky či jiné klenoty. V tomto případě tomu bylo jinak.

Detektor kovů rozhodně umí najít cenné předměty při procházce na místech, jako jsou pláže nebo lesy. Moře například mnohdy přináší plavcům ztracené náramky, prsteny nebo jiné šperky, které končí pod pískem a jsou prakticky nesehnatelné. Konkrétní akustický signál ze zařízení však může indikovat přítomnost něčeho výjimečného. Čerstvý článek na našem webu SvětKreativity poukazuje na podobný nález. Ten však pocházel z poněkud drastičtějšího období válek.

Našel si nového koníčka

Dá se říci, že někteří hledači jsou skutečnými odborníky na detektory kovů a znají každé tajemství. Poté se najdou tací, kteří to využívají čistě jen jako hobby a patří do kategorie začátečníků. Mezi nimi je i jeden Australan, jenž učinil přinejmenším výjimečný objev. Tento muž šel totiž podle webu Curioctopus nedávno do důchodu a rozhodl se zaplnit svůj časový harmonogram něčím skutečně konstruktivním. Koho by to napadlo, že? Zajdete si na procházku s jakýmsi „detektůrkem“ a najdete minerál, který vám přinese jmění. To se opravdu nestává každý den.

Myslel si, že jde jen o obyčejný šutr

Když se Australan procházel v australském Ballaratu, detektor začal vytrvale pípat poblíž zdejšího potoka. Zde si muž všiml velkého kamene, jehož hmotnost byla přibližně čtyři a půl kilogramu. Vše nasvědčovalo tomu, že se jednalo o jednoduchý kámen pokrytý zlatem, ale vůbec tomu tak nebylo. Muž ho naštěstí sebral a dal do batohu, který měl u sebe.

Prohledejte šuplíky. Možná skrýváte mince s tímto označením, za které sběratelé nabízejí desítky tisíc Kč

Zanesl minerál k odborníkovi

Dobrodruh zanesl minerál ke znalci Darrenu Kampovi, který ho pečlivě vyhodnotil. Poté s obrovským úžasem seniorovi sdělil skutečnou podstatu jeho objevu. Podotkl, že nuget obsahuje až 2,6 kg zlata. Celý kus by mu tedy vydělal pořádné jmění. Dá se říci, že by se částky pohybovaly kolem 150 000 eur, tedy v přepočtu by to bylo více než 3,6 milionu korun. To šťastnému anonymnímu objeviteli skutečně skoro vyrvalo oči z důlků. I za tu váhu, kterou si vzal s sebou, si zcela jistě přišel na pořádný balík peněz.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]