Vybělte své boty jednoduše pomocí některého ze snadných triků, díky nimž budou opět jako nové

Fotografie: Unsplash

 I starým botám se dá opět vdechnout nový život. Vyzkoušejte některou z těchto čistících technik a sami uvidíte, jaký to bude mít výsledek.

Bílé boty jsou vděčným módním kouskem, který se hodí téměř ke všemu a jejich jednoduchostí nikdy nic nepokazíte. Nevýhodou bílých bot však je jejich nesmírně snadné ušpinění. Každý flíček na nich navíc svítí téměř jako maják a lehce tak ztratí svou krásu. Existuje ale několik jednoduchých, rychlých a šetrných způsobů, pomocí kterých svým bílým botám opět vdechnete lesk novoty a dokonale je vybělíte. Jak tedy na to?

Jedlá soda a ocet

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout krásně bílých bot, je použití jedlé sody a bílého octu. Obě tyto suroviny mají totiž nejen silné bělící, ale také čistící a antibakteriální účinky. Snadno a rychle tak docílíte nejen krásně čistých a bílých bot, ale odstraníte z nich také zápach, který se v botách usazuje vlivem častého nošení.

Fotografie: Freepik

Stačí pouze smíchat půl hrnku bílého octu a půl hrnku jedlé sody tak, aby obě tyto suroviny zpěnily. Poté vzniklou směs jednoduše pomocí kartáčku nanesete na boty a můžete čistit a čistit. Až budete mít vydrhnuté, necháte látku ještě zhruba 10 minut působit a poté jednoduše smyjete vodou a necháte na sluníčku hezky proschnout.

Mořská sůl

Hrubá mořská sůl také patří mezi suroviny, které mají velmi dobré čistící a bělící účinky. Tentokrát tedy budete potřebovat půl hrnku hrubé mořské soli a přírodní mýdlo. Boty tak nejdříve umyjete mýdlem a poté kartáčkem nanesete kousky mořské soli, kterými můžete pokračovat v čištění. Nakonec opět opláchnete vlažnou vodou a necháte pouze proschnout.

Fotografie: Freepik

Zubní pasta

Dalším jednoduchým způsobem, jak zbavit boty skvrn nebo jim navrátit zářivě bílou barvu je pomocí zubní pasty. Tu stačí v malém množství nanést na požadované místo a opět kartáčkem čistit, dokud se flíčku nezbavíte. Pečlivě opláchněte a můžete nechat proschnout. Zubní pastou se také zbavíte i špinavé gumy na botách a jednoduše jí vyčistíte i tkaničky.

Fotografie: Freepik

Mléko a sůl

Jak již bylo zmíněno, mořská sůl má velmi dobré bělící a čistící účinky. Pokud je však chcete ještě maximalizovat, použijte mléko. Celý postup je velmi jednoduchý a výsledkem budou čisté, bílé a zápachu zbavené boty, téměř na nerozeznání od nových. Potřebovat budete pouze 1 lotr mléka, půl hrnku mořské soli a půl litru vroucí vody.

Fotografie: Freepik

Všechny ingredience poté smíchejte v umyvadle nebo větším lavoru, tak, aby se sůl zcela rozpustila. Poté do vzniklého roztoku namočte boty, které zde nechte alespoň 3-5 hodin. Poté je pořádně vydrhněte kartáčkem, opláchněte vodou a nechte uschnout. Výsledek bude tak skvělý, že vás to překvapí!

Zdroj: BHG

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]