Úspěšné hnojení jahod: Každé 2 měsíce potřebují jinou zálivku. Odmění se vám rekordně bohatou sklizní

Fotografie: Pxfuel

V každém období mají rostliny jiné požadavky, kterým byste měli výběr vhodného hnojiva přizpůsobit. Zjistěte, co jahody potřebují, a podpořte jejich růst i imunitní systém.

Jahody bezesporu patří mezi nejoblíbenější ovoce. Aby byla jejich úroda opravdu bohatá, musíte jim zajistit tu nejlepší péči. Dopřejte jim dostatek světla, tepla, vody a živin. Správnými hnojivy můžete podpořit jejich vývoj i celkové zdraví. Jahody se tak budou mnohem lépe vyvíjet, a navíc budou odolnější proti škůdcům i dalším stresovým faktorům.

Jak hnojit jahody v průběhu sezóny

Kromě uspokojování základních potřeb je důležité doplňovat průběžné potřebné látky. Ty zajistí prosperitu a vitalitu vašich rostlin. Jedině tak bude na vrcholu sezóny vaše úroda plná lahodných a šťavnatých plodů. Zjistěte, co jahody v každé fázi růstu potřebují, a přizpůsobte výživnou zálivku jejich momentálním potřebám. Vaše odměna bude opravdu sladká.

Březen–duben

V těchto měsících je vaším úkolem probrat jahody ze zimního spánku a nastartovat na začátku jara jejich další vývoj a růst. K tomuto účelu vám skvěle poslouží organická hnojiva. Výživnou zálivku si připravíte tím, že smícháte vyzrálý kompost s vodou v poměru 1 : 5 a jahody vydatně zalijete.

Květen–červen

Ke konci jara se rostliny jahod mnohem více vyvíjejí do květu, a proto vyžadují především dusík. Výborným pomocníkem vám v tuto dobu bude dusičnan amonný nebo močovina. Tu nařeďte s vodou v poměru 1 : 10. Nejenže podpoříte tvorbu květů, ale také zlepšíte rozvoj kořenového systému a tvorbu zelených částí rostlin.

jahoda plod
Fotografie: Pixabay

Červenec–srpen

Jakmile jahody začnou plodit, potřebují doplnit zásoby draslíku. K tomuto účelu lze využít dřevěný popel. Ten stačí jednoduše nasypat na záhon mezi jednotlivé rostliny a poté je vydatně zalít vodou. S každou další zálivkou se budou živiny postupně uvolňovat a pronikat až ke spodním kořenům.

Září–říjen

Na podzim je načase připravit jahody na nadcházející zimu. Zásoby fosforu doplníte pomocí superfosfátu nebo kostní moučky zředěné s vodou v poměru 1 : 10. Touto směsí pak rostliny jednoduše ošetřete. Díky dostatečné výživě v průběhu roku pro ně bude mnohem jednodušší připravit se na zimu a v další sezóně snadněji a lépe porostou.

Zdroj: Sovkusom

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*