Vyčištění šperků snadno a rychle. Nejlépe funguje běžný alobal

Máte šperky, které nenosíte, protože jejich lesk je ten tam? Rádi byste je nosili, ale nevíte, jak jim zašlou slávu znovu vrátit?  Vyčištění šperků je hračkou. Jste na správné adrese, neboť právě dnes pro vás máme jedinečnou metodu, díky které své staré a zašlé šperky vyčistíte, vrátíte jim lesk, a budete si je tak moci naprosto bez starostí vzít s sebou na jakoukoliv oslavu či party. Všichni vám budou krásně se třpytící šperky na hrudi či rukách závidět, a vy se tak stanete hvězdou večera. Pojďme se podívat, jak navrátit vašim šperkům lesk a začít si tak znovu užívat jejich užitek.

Zašlá sláva šperků

Je samozřejmě, že při každodenním používání šperků se jejich kvalita snižuje a snižuje. Navíc vlivem okolních povětrnostních podmínek ztrácí šperk barvu, lesk a krásu. Z toho důvodu se někdy může stát, že už prostě není takový, jako býval kdysi dávno.

Vyzkoušejte domácí očistu

První, co nás v případě zašlého a špinavého šperku napadne, je zanést ho k odborníkovi, v tomto případě ideálně ke klenotníkovi. Ti si ovšem účtují poněkud vysoké ceny, a to dokonce i za malé a téměř nepoznatelné opravy. Utratíte tak mnoho peněz, za které byste si možná mohli koupit i šperk nový. Mnohem lepší variantou je očistit si šperk sami doma, a to zcela bez problémů.

Příprava a postup

Z toho důvodu vám nabízíme zcela jedinečný způsob, který zvládne naprosto každý. K této báječné metodě budete potřebovat následující prostředky: 1 polévkovou lžíci soli, 1 lžíci jedlé sody, 1 polévkovou lžíci saponátu, 250 ml vody a kousek hliníkové fólie (alobalu). Nic náročného tedy shánět nemusíte, neboť jste tím pravděpodobně doma už vybaveni.

Nyní stačí pustit se do samotného procesu čištění. Nejprve nechte šperky na chvíli zahřát. Vezměte si hrnec, na jeho dno položte alobal, na který dejte sůl, jedlou sodu a saponát do myčky. Vše zalijte horkou vodou. Vložte dovnitř šperky a vařte je po dobu 10 minut. Vytáhněte je a opatrně je otřete měkkým ručníkem. Hotovo, vaše šperky budou opět jako nové.