Vzala staré, obyčejné podkolenky a vyrobila z nich krásnou čelenku

Není to jenom čepice, která se na zimu hodí. Vhod vám přijde také čelenka. Tuto vyrobíte ze starých podkolenek. Nejenom, že tak zužitkujete oblečení, které nenosíte, které díky tomu nemusí skončit v koši. Zapomínat nelze ani na to, že bude vaše čelenka designově dokonalá.

Postup je velmi jednoduchý

Základem není nic jiného než nůžky. Právě pomocí nich je třeba ustřihnout čelenku na tom správném místě. Jak poznat velikost, která vám bude sedět? Pokud doma máte jiné čelenky, tak si je vezměte jako vzor. Pokud nemáte, tak si podkolenku obtočte kolem hlavy a odhadněte, jaká velikost bude ta pravá. Nyní už stačí vzít jenom nůžky a na tom pravém místě střihnout. A je hotovo.

Využijte lem na ponožce

Zajímavé na této čelence je to, že vás zaujme svým netradičním vzhledem. Nejde jenom o to, že z ponožky vytvoříte ochranu vašich uší. Doporučujeme zajímavě použít lem ponožky, pod kterým bude schovaný druhý konec. Díky zajímavému zapošití můžete vytvořit velmi elegantní estetický prvek.

Nyní zašijte konce

V tuto chvíli máte v ruce jenom kousek ustřižené podkolenky. A tak je nutné vzít si nit a jehlu a začít s šitím. A to tak, že oba konce spojíte. Myslete na to, že čelenku budete nosit napnutou na hlavě, a tak by šev měl být, pokud možno kvalitní. Pokud vlastníte šicí stroj, rozhodně neuděláte chybu, pokud ho použijete a jednotlivé konce sešijete jím.

Vyzkoušejte a máte hotovo

Když si myslíte že jste u konce, tak už stačí jenom jediná věc. A tou je zkouška. Dejte si čelenku na hlavu a podívejte se do zrcadla. Pokud jste spokojeni s tím, jak vypadá, máte jistotu, že se vše dokonale povedlo. A tak už stačí jenom přemýšlet nad tím, kam s ní konkrétně vyrazíte. Je vhodná na jakékoliv běžné volnočasové nošení, pokud při něm hledíte na ochranu vašich uší, které tak budou v teple.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]