Z obyčejného plastového kýble lze vyrobit originální květináč

Už vás nebaví klasické plastové květináče a chtěli byste pořídit něco, co bude mít také designovou hodnotu? Zkuste dřevěný květináč. A není nic jednoduššího než si takový snadno vyrobit. Stačí pár obyčejných věcí, trocha času a zručnost. Výsledek bude dokonalý.

Na výrobu stylového květináče budete potřebovat následující:

  • dřevěné lišty
  • lepící pistoli
  • šroubovák
  • starý plastový kbelík

Jak na to?

Nejprve provrtejte nebo šroubovákem propíchněte dno plastového kýble, abyste vytvořili díru, která bude sloužit jako odtok pro přebytečnou vodu. Připravte si dřevěné lišty, které zkrátíte na rozměr, odpovídající velikosti vybraného plastového kýble. Dbejte na to, aby dřevěné lišty opravdu kopírovaly velikost kýble a nikde nevyčnívaly.

Připravené lišty v požadované délce přilepte kolem dokola kýble. Použijte k tomu tavící pistoli. Dejte si pozor na to, aby na sebe jednotlivé lišty opravdu těsně navazovali a nevznikal mezi nimi prázdný prostor.

Pokud lišty nebudou navazovat, můžete si pomoci pilníkem či je ještě oříznout nožem, abyste docílili opravdu pečlivé návaznosti a jednolitého vzhledu. Hranu kýble můžete zakrýt dalšími laťkami a vytvořit úzkou stříšku, která bude chránit plastovou hranu kýble. Jakmile budete mít vše připravené, není nic jednoduššího než začít s výsadbou.

Kreativita nekončí

A je to. Velice elegantní a stylový květináč vyrobený ze starého kýble je na světě. Takto upravený květináč můžete využít nejen na zahradě, ale také v interiéru. Představivosti se meze nekladou, takže není problém použité dřevěné laťky obarvit nějakou barvou či je namořit do požadovaného odstínu. Květináč můžete vyrobit z jakékoliv plastové nádoby, která má pevné dno a dostatečně vysoké stěny.

Nemusíte tak investovat do drahých designových květináčů. S tímto návodem si můžete vytvořit květináč přesně podle svých představ. Jednotlivé dřevěné lišty jde dozdobit například kamínky nebo pomalovat. Na své si tak mohou přijít také děti, které se při zdobení květináčů rozhodně nebudou nudit.

Vdechněte starým věcem nový život

Kromě toho, že z nevyužitého kýble vytvoříte něco funkčního a krásného, vytvoříte také opravdu odolný květináč. Většina klasických plastových květináčů toho moc nevydrží a když přijdou třeba kroupy nebo tuhá zima, často prasknou nebo se zdeformují, toto vylepšení zlepší jejich odolnost, a navíc využijete něco, co byste dříve možná rovnou vyhodili. Kbelíky na dně často popraskají, což vám při výrobě květináče nemusí vadit, jelikož stejně musíte vytvořit odtokový otvor. Vdechněte starým věcem nový život.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]