Za pomoci těchto tipů lze zvládnout chaos v hlavě a celkově se zklidnit

Hromada úkolů, naplánované schůzky, stále vyzvánějící telefon a hlava velikosti kola štěstí, neustálý stres. Také máte občas dojem, že jste zralí na blázinec? Myšlenky vám těkají a nevíte, co dřív? Aby toho nebylo málo, ještě děti, úkoly a domácnost, případně vyvenčit domácího mazlíčka. Přinášíme tipy, které vám pomohou zmírnit tlak, stres a získat opět nad situací kontrolu.

V prvé řadě je velmi důležité nemyslet pouze na všechny ostatní, ale v prvé řadě jen na sebe a urvat si pro sebe trochu času. I když se to zdá nemožné, právě to je klíč, jak se nezbláznit a získat nad vším kontrolu. A jak s tím časem, který si vyčleníte jen pro sebe naložit?

Zaměřte se na svůj dech

Dechová cvičení jsou skvělým pomocníkem v boji proti stresu. Navíc mají i mnoho dalších pozitivních vlastností na lidské zdraví. Správné hluboké dýchání zklidní váš tep i tlak a dojde k odstranění úzkosti. Dechová cvičení si můžete nastudovat v knížkách, odborných článcích nebo najdete videa na YouTube.

Meditace

Meditace jde ruku v ruce s dechovými technikami. Nicméně naučit se správně dýchat je pro mnoho lidí snadnější, než meditovat. To už vyžaduje naprostou koncentraci. I meditací existuje celá řada. Meditovat můžete v sedě, ale i v leže na zádech.

Pitný režim

Pro úspěšné zvládnutí stresu je důležitý pitný režim. A určitě zde nepatří limonáda či káva. Káva zvýší hladinu adrenalinu a stres ještě umocní. Na mysli máme čistou vodu. Jděte a vypijte sklenici čisté vody, to pomůže soustředěnosti. Je prokázané, že nedostatečný pitný režim má velký vliv na fyzickou i psychickou stránku člověka: snižuje jeho výkon, zhoršuje náladu. Pijte vodu a neslazené čaje.

Pohyb

Nic neprospívá člověku lépe, než pohyb. Vydejte se na procházku, zacvičte si, protáhněte si tělo u otevřeného okna, abyste rovnou načerpali i čerstvý vzduch do plic. Dopřejte si 20 až 30 minut cvičení a uvidíte, že vám to pomůže vyčistit hlavu a dívat se na některé záležitosti s nadhledem. Výtečná je také jóga, která spojuje pohyb i dechové cvičení.

Další tipy, jak se uklidnit

  • Masáž, doteky

  • Kvalitní strava (svačinka z ovoce a zeleniny)

  • Dejte si kousek tmavé čokolády

  • Vzpomínejte na něco příjemného, pozitivního

  • Snažte se usmívat a neztratit pozitivního ducha

  • Úkoly si plánujte podle priorit a neberte si toho na sebe mnoho

  • Ve volném čase pravidelně relaxujte

Obrázky: pixabay