Zapalte bobkový list a nechte ho 10 minut hořet uvnitř místnosti. Triky, který znaly už naše babičky

Fotografie: Depositphotos / Edit

V dnešní uspěchané době podléhá mnoho lidí stresu, ale i problémům s psychikou. Příroda však má na tyto potíže lék. Stačí se jen na chvíli zastavit.

Někdy není úplně jednoduché vymotat se z každodenního koloběhu povinností. Rychlost, jakou dnešní společnost žije, zprávy a informace, které se na nás dennodenně valí, to vše přispívá k tomu, že se mnoho lidí necítí dobře. Pokud jste už také zjistili, že vám ubývá energie, jste podráždění a nemáte mnoho radosti ani chuti do života, pak vám může pomoci aromaterapie, která podporuje pohodu, relaxaci a zmírňuje stres.

Jak bobkový list pomáhá

K aromaterapii můžete použít nejrůznější rostliny a esenciální oleje. Jednou z velmi všestranných bylin v tomto ohledu je bobkový list, který nesmí chybět v žádném dobrém vývaru. Možná však netušíte, že obsahuje také řadu cenných látek a esenciálních olejů. Vůně bobkových listů pomáhá uklidnit mysl, snížit úzkost, podpořit relaxaci a redukovat stres. Dokáže také mírnit dýchací potíže, zmírňuje příznaky spojené s nachlazením, kašlem a překrvením.

V neposlední řadě vůně bobkových listů zvyšuje duševní jasnost a koncentraci. To vám může pomoci během studia, nebo pokud se potřebujete na něco soustředit, protože podporuje také produktivitu a bdělost. Bobkové listy vydávají příjemnou vůni, kterou můžete využít také k neutralizování nepříjemných pachů a vytvoření celkově příjemné atmosféry ve vašem domově.

Jak ho můžete jednoduše použít

Nejjednodušším způsobem, jak rychle provonět místnost bobkovým listem, je jeho zapálení. Vezměte si nehořlavou misku a pomocí zapalovače nebo sirky zapalte jeden bobkový list. Poté ho vložte do misky a nechte doutnat. Počkejte přibližně 10 minut, než se vůně rozšíří do prostoru. Sedněte si, nebo si pohodlně lehněte a zkuste zůstat alespoň 10 minut v úplném klidu. Užívejte si pocitu, že nic nemusíte, nemyslete na žádné starosti ani na to, co vše ještě musíte stihnout.

bobkový list
Fotografie: Freepik

Relaxační aromaterapie je výbornou alternativou k chemickým uklidňujícím prostředkům. Pokud tedy cítíte, že vaše psychické zdraví strádá, vyzkoušejte ještě před návštěvou lékaře do své každodenní rutiny zapojit tuto relaxační techniku. Uvidíte, že během pár dní pocítíte na svém těle značné snížení stresu se všemi pozitivními důsledky, které vám to přinese.

Kombinujte různé bylinky

V aromaterapii můžete také kombinovat různé bylinky, a relaxační rituál si tak pokaždé ozvláštnit. Pokud se vám nechce bobkový list pálit, pak ho můžete dát vařit do horké vody a poté nádobu umístit do své blízkosti. Bobkový list si také můžete koupit v podobě esenciálního oleje, který pak stačí nakapat do aromalampy. Příroda nabízí široké možnosti, jak si ulevit od potíží. Pokud si však na relaxaci neuděláte čas a opravdu se na chvíli nezastavíte, pak vám ani příroda nepomůže.

Zdroj: PlanetaPL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]