Zábavný test pro celou rodinu, díky kterému posílíte svou koncentraci a zároveň si užijete legraci

Fotografie: Getty Images

Trénink mozku je důležitý z mnoha důvodů. Udrží vás totiž v dobré duševní kondici po dlouhá léta. Tento test s kočkami bude bavit nejen dospělé, ale především pak děti.

Ve velkém množství těchto téměř strašidelných zvířátek, haloweenských dýní a duchů hledejte jeden jediný předmět, a to čarodějnický klobouk. Pozor, je pečlivě schovaný!

Kočičí testování právě začíná

Pohodlně se usaďte, na nic nemyslete a začněte se bedlivě soustředit na zmíněný obrázek několika strašidelných koček v deseti řadách. Pátrejte očima, kde asi čarodějnice svůj klobouk ponechala. Zprvu se tento úkol bude zdát náročný, avšak při detailnějším pohledu na řešení zcela určitě přijdete. Dáme vám malou nápovědu, klobouk není vidět celý. Vykukuje pouze jeho špička. Už jste jej našli?

Fotografie: Freepik

Řešení testu s kočkami

Při pozorování obrázku jste natrefili na menší či větší kočky s bílýma zářícíma očima, na strašlivě vyhlížející haloweenské dýně, košťata, rostlinky, nebo hrůzu nahánějící duchy. Co ale klobouk? Kde se ukrývá? Zaměřili jste se na čtvrtou řadu zespoda? Ano, právě zde se ona čarodějnická pokrývka hlavy nachází. Je položený přesně mezi druhou a třetí kočkou zprava od vás. K vidění je pouze jeho horní část.

Nebylo to nakonec tak složité, že? Pokud jste na pokrývku hlavy jakési čarodějnice narazili sami bez nápovědy, tak vám velice gratulujeme! Vaše bystrost a soustředěnost je na skvělé úrovni.

Fotografie: Getty Images

Co si potrénovat s dětmi počty?

Máte doma malé potomky, kteří jsou školou povinní? Pak s nimi můžete pomocí obrázku potrénovat vcelku jednoduše i počty. Co takhle spočítat všechny kočky? Je jich skutečně požehnaně. Jednodušší pak bude dát dohromady celkový počet duchů a dýní na vyobrazení.

Děti se u této činnosti dokonale zabaví a u toho si současně osvěží paměť. Ostatně můžete tak učinit i vy samotní, pakliže máte dlouhou chvíli. Kolik strašidelných koček jste napočítali? Je jich 100 nebo více?

Fotografie: Freepik

Vyzkoušejte i jiné testy a rébusy

K procvičení mozku budou skvělé i jiné testy a rébusy. Vhodné jsou například i křížovky, luštění sudoku nebo pouhé čtení knih. Díky tomu si rozšíříte slovní zásobu a můžete rozvíjet svou fantazii. Psané příběhy v knihách ji jen podpoří. A zapojte opět i své ratolesti. Naučíte je tak kladnému vztahu k tištěným publikacím už od útlého věku. V moderní době plné technologií to je skutečná vzácnost.