Už žádný zápach z vaší toalety. Jednoduché řešení za vás vyřešení všechny problémy a stojí jen pár korun

Fotografie: Depositphotos

Možná ihned nemusíte volat profesionála, pokud se vyskytne problém s vaší toaletou. S pár jednoduchými triky můžete uvolnit ucpaný záchod snadno i sami.

Dříve či později se s touto situací potká každý z nás. Záchod je každodenní záležitostí, a i přes vaši perfektní údržbu se může stát, že se prostě ucpe. Pokud je příčinou běžné používání, poradíte si většinou sami. Vyberte si nejlépe večer, kdy budete provádět tento očistný rituál a dejte tak směsi dostatek prostoru, aby mohla působit co nejdéle. V případě, že uvíznul v odpadu předmět, který do záchodové mísy nepatří a blokuje tak odtok, budete muset na pomoc přizvat profesionála.

Jednoduché a účinné řešení pro vaši toaletu

Pokud se rozhodujete, jestli tuto situaci zvládnete sami, nebo raději rychle zavoláte profesionála, zadržte. Možná si ušetříte nemalou částku peněz a odměnou vám bude i ten příjemně známý pocit hrdosti z dobře odvedené práce. Nepotřebujete žádné speciální nástroje a bude vám stačit jen pár ingrediencí a trocha vašeho času.

Fotografie: Depositphotos

Zahřejte v hrnci 2,5 litru vody na teplotu odpovídající té, kterou si běžně zaléváte kávu nebo čaj. Voda nesmí být příliš horká, abyste předešli poškození povrchu toalety.

Nasypte do záchodové mísy jeden hrnek jedlé sody, přilijte dva hrnky octa a nechte pár minut působit. Poté nalijte vodu z dostatečné výšky, aby byla vyvinuta síla, která dokáže nečistoty protlačit.

Fotografie: Pixabay

Pročistěte a vyhněte se dalšímu zanesení

Je mnoho způsobů, jak zkusit ucpaný záchod uvolnit. Můžete například použít i samotný ocet, pokud vám právě v domácnosti chybí jedlá soda a postupovat stejně jako při výše zmíněném postupu. Použít se dá i mýdlová voda a pokud netrváte na čistě přírodních metodách, využít můžete obrovské množství nabízených chemických prostředků v obchodech.

V této chvíli už máte odpad řádně pročištěný a záchodová mísa září čistotou. Je ale potřeba myslet i na důležitá opatření, aby k těmto situacím docházelo co nejméně. Nejdůležitější je pravidelná údržba toalety.

Fotografie: Freepik

Pokud máte pocit, že voda odtéká pomaleji, použijte čistící směs ještě dříve, než dojde k úplnému ucpání. Uvolníte tak nánosy nečistot a ušetříte si pozdější starosti.

Splachujte vždy pouze předměty, které jsou vhodné a dokáže si s nimi vaše toaleta poradit. Vyhněte se vyhazování papírových utěrek a vlhčených ubrousků a toaletní papír vždy dostatečně splachujte.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]