Zatočte s nepříjemným zápachem v koupelně a na toaletě geniálním způsobem. Díky běžným surovinám docílíte každý den krásné vůně

Fotografie: Depositphotos

Koupelna by měla být místem, kde spláchnete všechny každodenní starosti a načerpáte novou energii. Pokud vám ale nevoní, realizuje se takový záměr špatně.

V mnoha domácnostech jsou v dnešní době koupelny spojeny s toaletou. Hlavní výhoda je zřejmě v praktičnosti a využití místa. Problém nastává ve chvíli, kdy doslova ucítíte, že je něco špatně. Občas ale není snadné přijít na důvod, proč vaše toaleta vydává tak nepříjemný zápach. Mezi hlavní příčiny můžeme zařadit plíseň a usazeniny moči nebo vodní řasy. Nejdůležitějším faktorem je bezesporu důkladný a pravidelný úklid. Jako poslední tečku dokonalé oázy klidu si můžete připravit přírodní vůni, která nablýskané a čisté místnosti krásně doladí.

Dokonalý aromatický pomocník pro vaši koupelnu

Hřebíček si nejčastěji spojujeme s vůní vánočního svařáku nebo punče. Je ale víceúčelovým pomocníkem v domácnosti. Je antibakteriální, výborně si umí poradit s mnoha bakteriemi, a proto je výbornou volbou k dezinfekci. Odpuzuje hmyz a klíšťata, a proto se hojně používá také jako repelent. Je silně aromatický, dejte si tedy pozor, ať to s ním nepřeženete, mohli byste si podráždit sliznici.

Fotografie: Freepik

Pro výrobu této přírodní vůně budete potřebovat

  • 10ks hřebíčku
  • 1l vody
  • 15 čajových lžiček sody
  • Několik kapek esenciálního oleje dle výběru

Sodu i s hřebíčkem nasypejte do sklenice nebo láhve s vodou a přidejte pár kapek vybraného esenciálního oleje. Výborně se hodí mátový, citrónový nebo levandulový.  Protřepejte a poté otevřenou láhev umístěte v koupelně. Tato vůně vám zpříjemní vaše chvilky strávené v koupelně a pohltí případný pach.

Fotografie: Pexels

Provoňte svou koupelnu i záchod

Existuje spousta možností, jak zajistit ve vaší koupelně a toaletě příjemnou vůni. Esenciální oleje dokážou výborně překrýt nepříjemný zápach a zároveň jemně provonět místnost.

Do rozprašovače nalijte vodu, přidejte pár kapek esenciálního oleje a provoňte vzduch v místnosti. Ocet je pro své dezinfekční schopnosti hojně používán v domácnostech. Můžete ho využít i na umytí záchodové desky, kterou zbaví všech bakterií a zároveň pohltí pachy.

Fotografie: Pixabay

Jedlou sodou lze toaletu také účinně vyčistit. Nešetřete na množství a posypte záchodovou mísu po celém obvodu. Nechte působit přibližně půl hodiny a poté pomocí záchodové štětky vyčistěte.

Soda toaletu řádně dezinfikuje a zažene nechtěné pachy. Nezapomeňte v těchto místnostech dostatečně větrat, abyste předcházeli vzniku nadměrného množství vlhkosti a plísně.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]