Začínáme s quillingem

Tato výtvarná technika si již získala miliony lidí po celém světě. Jedná se o náročnou práci s ohromujícím výsledkem. Quilling  je znám již několik stovek let. Obecně by se dalo říct je to papírové umění s tenkými, barvenými proužky papírů, o různých šířkách, které se vytvořily válcováním, lepením, tvarováním. Díky tomu získáte mistrovské díla, které ohromí nejednoho návštěvníka vašeho domova.

Proč se tomu říká quilling?

Jsou dvě dostupné teorie, jak to vzniklo. Jedno praví, že je to proto, když ptáci ztratili svá pírka, bylo jim to nahrazeno právě papírovými brky, zatímco druhá teorie je o tom, že je to indiánské umění, kdy se používaly dikobrazí ostny k výrobě různých dekorací. Ono v podstatě je to stejné, je to dekorace, které se určitými způsoby a materiály rolují.

Kde se quilling používá

Tuto metodu si nejvíce oblíbilo Rusko a východní státy. Tyto státy jsou známý tím, že jsou mistři v originalitě, ale taktéž preciznosti. Honosná sídla, různorodé barvy, cit, trpělivost a další aspekty jsou tím, co je pro quilling důležité. Používají je při tvorbě různých přání, ať už na Valentýna, či Velikonoc, Vánoc, ale taktéž u rodinných akcí (svatby, křtiny).

Co se dá vytvořit quillengem?

Když jsem hledala, co všechno je možné s nimi vyrobit, ani by mě nenapadlo, kolik krásných věcí, dekorací se s nimi dá vytvořit. Jsou to například 3D modely, domečky pro panenky, předměty, mobilní telefony, kytičky, zvířátka, šálky, talíře, vějíře vánoční stromky, obrazy a mnoho dalšího.

Řemeslo quilling není obtížené, chce to jen trpělivost, cit a dlouhé hodiny zkoušení. Ale nicméně, ne každý dospěje k zdárnému konci, tedy k originálnímu výtvoru. S quillingem se připravte na spousty dobrodružství a spousty zábavy. V dalších článcích si představíme jak postupovat s quillingem, jaké pomůcky k tomu potřebujete, jaké jsou rady a pokyny k quillingu.

Fotografie: Red/pink quilling Author: Nijit licencována pod CC BY 2.0./www.flickr.com

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]