Na bleším trhu si koupila dřevěnou misku za 21 Kč. Následně zjistila, že má hodnotu 2 600 Kč. Doma ji má přitom leckdo

Fotografie: ProjectManhattan / Creative Commons / CC BY-SA

Dřevěné kuchyňské předměty mají rustikální kouzlo, kterému plastová mísa jednoduše nemůže konkurovat. Je jen škoda, že tyto dřevěné místy bývají obvykle o hodně dražší.

Jedna uživatelka z Redditu narazila na bleším trhu na skvělou slevu. Jednalo se o dřevěnou salátovou mísu od The Great Alaskan Bowl Company, která ji stála pouze 1 $ (22 Kč). Tyto misky obvykle nebývají levné, původní tržní cena tohoto produktu byla 119 $ (cca 2 600 Kč). Dřevo této mísy pokrývá bohatý odstín se stále viditelnými suky a jasnou kresbou. Je zároveň obroušeno do záviděníhodné hladkosti. Vzhled tohoto produktu není však jediným kladným faktorem. Dřevo je totiž také mnohem zdravější, než kdybyste měli v kuchyni plastové misky.

Problematika plastů a komplikovaný rozklad

Předměty vyrobené z plastu, jako jsou lahve, bytové zařízení a vlákna koberců, uvolňují mikroplasty do vzduchu, které pak dýcháte. Jsou spojovány s toxicitou pro mozek a potenciálně některými druhy rakoviny. Dalším negativním poznatkem je recyklace těchto plastů, ta většinou neprobíhá. Vyhozené plastové misky s větší pravděpodobností skončí na skládce, kde může trvat stovky let, než se rozloží.

Biologicky rozložitelné misky

Dřevěné misky společnosti The Great Alaskan Bowl Company jsou naopak biologicky rozložitelné. Společnost říká, že má výrobní zařízení s nízkým až nulovým odpadem, což znamená, že spotřebuje a odevzdá téměř veškeré dřevo i piliny z výroby. Někteří komentující pod příspěvkem ženy z Redditu uvedli, že společnost nechává vyřazené kmeny mimo svá zařízení, aby je místní sbírali pro své vlastní použití.

Jeden z jejích nejlepších nákupů

Nákupem této dřevěné misky z druhé ruky od společnosti, která se již snaží pěstovat dřevo udržitelným způsobem, učinila žena skvělé rozhodnutí. „Netušil jsem, že se prodávají za tolik. Je to krásná miska a gratuluji k suprovému nákupu,” napsal jeden komentující pod příspěvek. Majitelka misky byla samozřejmě ráda za vřelé komentáře a sama také vyzdvihla některé případy podobných nákupů. Mezi nimi se často také objevovaly také porcelánové misky.

Zdroj: Scoop

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]