Nábytkové nožičky jsou v módě. Zjistěte, jak kreativně je lze použít

Nábytek na nožičkách je posledních pár let velmi moderní záležitostí. Ať už se jedná o kuchyňskou linku, šatní skříň či komodu. V podstatě jde o kombinaci retro a moderního designu s historickými či industriálními prvky. Nožičky lze použít dřevěné, kovové ale i jiné, podle možností a kreativity.

Takový nábytek je možné si koupit, ale šikovní si jej zvládnou i vyrobit sami. Přinášíme vám malou ochutnávku, kde se můžete inspirovat a pustit do vytváření zajímavých bytových doplňků.

Kufr na nožičkách

Historické bedny a kufry jsou velmi žádané. Proto mnoho lidí s chutí prohledalo své půdy, sklepy, garáže a oprášilo tyto staré věci po babičkách a prababičkách. Kdo takové štěstí nemá, může si starý kufr koupit. Případně nový se starým ošuntělým vzhledem. Pak už stačí jen maličkost. Přišroubovat k němu nožky. Ať už kovové nebo dřevěné a odkládací stoleček je na světě.

DIY stolek z recyklovaného dřeva

Na výrobu tohoto stolku je použito překližky a recyklované dřevo (lze použít například desky z palet) a kovové nožičky, které dostanete koupit, případně je lze získat z jiného staršího kusu nábytku.

Odkládací stolek z bedýnky

Použít můžete bedýnku na ovoce a zeleninu, ale i jinou. Třeba dřevěnou bedýnku na pivo či víno. A opět stačí přišroubovat nožičky. Zda dáte přednost dřevěným nebo kovovým, to už necháme na vás. Odkládací stoleček se vždy hodí, ať už v kuchyni, obýváku či ložnici, vedle postele.

Stoleček raz dva

Tak tento stoleček máte opravdu raz dva aneb než bys řekl švec. Stačí si nechat uřezat v nábytkářství kus desky, pokud doma žádnou k dispozici nemáte a přimontovat nožky. A máte zajímavý kosmetický stoleček nebo odkládací stolek do předsíně.

Stolek z cívky na kabely

Dřevěná cívka na kabely je oblíbená pomůcka všech kutilů. Vyrobit se z ní dá moc pěkný kus nábytku. Pokud je cívka poškozená, ale má kruhovou část v pořádku, pak použijte právě tento kus. Dřevo je důležité bezpochyby nejdříve ošetřit, upravit, pak už jednoduše přimontujete nožky a máte hotovo. Hodí se jak pro vnitřní tak venkovní použití.

Fotografie: Amazinginteriordesign