Základní funkce, které by měl mít každý cestovní kufr

Fotografie: eobuv

Milujete cestování a patří k vašemu životu skoro stejně jako spánek? Nebo naopak cestujete jednou ročně na dovolenou a na další výlety za hranice vás tak docela neužije? Je jedno, ke které z těchto skupin patříte – od cestovního kufru byste měli mít jasné požadavky!

Pohodlí především!

Co byste jednoznačně měli chtít při cestování? Samozřejmě – pohodlí. Nosit po celém letišti těžký kufr při hledání správného gatu může být skutečně unavující a vy se rozhodně nechcete vyčerpat už na začátku vaší dovolené. Mějte proto na svůj kufr první a zásadní požadavek: kolečka! Kolečka vám ulehčí transfer z místa na místo a jedná se o neocenitelné pomocníky! Vybírejte takové, které budou z kvalitních materiálů a dejte v tomto případě na recenze – potřebujete totiž, aby něco vydržely! Chodníky, nerovnosti povrchu, dlažební kosty – to vše by správná kolečka měla zvládnout levou zadní!

Ruku v ruce s kolečky jde teleskopické držadlo. Nejlépe výsuvné a nastavitelné do různých délek, aby vyhovovalo všem svým uživatelům. Tam, kde nemůžete využít kolečka oceníte rukojeť. Jedna by měla být u výsuvného držadla v horní části kufru, ta druhá pak na jeho boku. Věřte, že jedno držadlo nahoře určitě nestačí. Kurf je často dost vysoký a nosit ho na výšku je skutečně nepraktické! S držadlem na boku budete mít mnohem větší pohodlí!

Vybraný materiál je pak alfou a omegou. Zvolit můžete mezi měkkými a tvrdými zavazadly. Ta tvrdá podstatně lépe ochrání to, co v kufru máte. Navíc jsou vybavné bezpečnostními zámky, které můžete zakódovat a zabezpečit vše, co převážíte. Někteří výrobci už mají dokonce své aplikace, do kterých můžete díky zabudovaným qr kódům nebo čipům zaregistrovat svou adresu (ať už tu domovskou, nebo adresu hotelu, kam letíte) a usnadníte tak letištnímu personálu hledání zavazadla při jeho případné ztrátě. Zároveň už ho nemusíte vybavovat visačkami s ručně psanou adresou – máte ji totiž v digitální podobě.

Fotografie: eobuv

Ulehčete si balení i cestování

Ani uvnitř kufru byste neměli dělat ústupky. Jistě oceníte množství různýcz kapes a případných zipů, které vám váš nový kurf umožní zvětšit. To je velmi praktická funkce, díky které máte vlastně dva kufry v jednom! Jeden menší, který stačí vám a jeden pro hromadné rodinné cestování. Množství kapes vám zase dovolí zabalit své věci maximálně přehledně! Stejně tak vám pomůže bezpečnostní pás na oblečení. Ten po sbalení stačí stáhnout a zapnout a oblečení se vám nerozhází ani při největších turbulencích. Navíc díky němu šetříte místo uvnitř kufru a s přehledem do něj sbalíte i dámské zimní boty!

Tak, jako vnitřní uspořádání kufru vám usnadní balení, tak jeho vzhled vám zase může usnadnit cestování. Výrazné barevné kufry, případně takové, které mají originální design lépe uvidíte na letištním vyjížděcím pásu než černou nebo hnědou klasiku. Můžete tak ušetřit spoustu času při čekání a hledání toho správného zavazadla! Dokonalý výběr najdete na https://eobuv.cz/c/doplnky/kufry. Od kufrů pro dospělé, až po úžasné dětské motivy!

Sponzorovaný článek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]