Zápach z odpadkového koše odstraníte pomocí obyčejné vaty

Pokud vás trápí zápach z odpadkového koše, zkuste tento jednoduchý trik. Je unikátní v tom, že postačí obyčejná vata. Tento postup jenom potvrzuje, že ty nejlepší věci jsou v podstatě těmi nejjednoduššími. Nemusíte kupovat různé drahé chemické spreje nebo jiné produkty.

Co budete potřebovat?

Jsou to jenom dvě věci a můžete si být stoprocentně jisti, že zápach z odpadkového koše bude minulostí. Tou první věcí je vata. Může se jednat buď o tu klasickou, ze které si utrhnete chomáč, nebo se může jednat také o hojně používané vatové odličovací tampony. Jedno nebo druhé doma zcela jistě máte.

Tou druhou věcí jsou éterické oleje, které se dnes prodávají v celé řadě různých variant, pokud jde o různorodost vůní. Jakou zvolíte, to je jenom na vás. Důležité je, co vám nejvíce voní. Klidně můžete v budoucnu využívat i různé kombinace vůní. Tomuto se meze rozhodně nekladou.

Jak na to?

Jistě to tušíte. Stačí vzít kus vaty nebo odličovacího tamponu a na něj nakapat trochu éterického oleje. Následně tento kousek vaty vhoďte do svého odpadkového koše. Jak se bude koš plnit, tak vůně bude postupně prostupovat skrz odpadky a vy neucítíte zápach, ale příjemné aroma éterického oleje. V závislosti na velikosti koše nebo toho, jak dlouho v něm odpadky budou zvolte počet kousků vaty i množství oleje.

Každá vůně může být na něco jiného

Zajímavým doporučením je i volna konkrétní vůně. Když chcete zápach z odpadkového koše eliminovat, je na výběr řada možností, jakou vůni zvolit. Pokud se bude jednat o některou z citrusových, dojde k eliminaci pachů i omezení výskytu bakterií. Pokud se naopak bude jednat o mátovou nebo čajovníkovou vůni, dojde k efektivní absorpci zápachů, ale i k tomu, že váš odpadkový koš nebude lákat hmyz, jako jsou třeba mouchy, nebo známé octomilky.