Zapečené brambory v netradiční úpravě s jarní cibulkou, smetanou a sýrem

Tento recept na zapečené brambory je hitem. Proč? Nadchne nejenom svou chutí, ale i svou přípravou. Vše zvládnete v jednom pekáči. Vaříte rádi? Čas je ovšem to, co vám k vaření chybí? Pravda, v létě to bylo možná jednodušší, neboť jsme měli více volna, a tudíž jsme mohli věnovat vaření času více. To ovšem neznamená, že ani teď na podzim si nemůžeme ukuchtit něco dobrého. Například víkend se přímo vybízí k přípravě nějakého speciálního pokrmu.

Mísa plná zapečených brambor

Jednou z možností je plná mísa zapečených brambor, které jsou díky své chuti naprosto báječné. Jakmile je ochutnáte, zjistíte, že nic lepšího jste zatím z brambor nejedli. Z toho důvodu se s vámi podělíme o jedinečný recept, pomocí něhož tuto dobrotu vytvoříte.

Potřebné ingredience

Žádný recept se neobejde bez surovin a potřebných ingrediencí. Níže vám proto předáváme seznam všeho potřebného: 1,5 kg brambor, 1 ½ šálku strouhaného sýra, 1 šálek nakrájené slaniny, ½ šálku jarní cibulky, 2 lžičky soli, ½ lžičky mletého černého pepře, nasekané čerstvé bylinky a 1 šálek smetany. Sami vidíte, že se nejedná o žádné náročné ingredience.

Postup přípravy

Nyní se podíváme na samotný postup přípravy. V první řadě si předehřejte troubu na 190 stupňů, a připravte si pečící mísu, ideálně žáruvzdornou mísu vhodnou na zapékání.

Následně důkladně oloupejte a nakrájejte brambory na plátky. Omastěte je, osolte a opepřete. Do mísy naskládejte spodní vrstvu, na kterou vložte slaninu, jarní cibulku, sýr a koření. Na to naskládejte další vrstvu brambor a pokračujte tímto způsobem, dokud budete mít ingredience. Poslední horní vrstvu polijte smetanou a zakryjte mísu alobalem.

Opatrně vložte mísu do předehřáté trouby a pečte 30 minut. Po půl hodině alobal sundejte, a pečte znovu dokud sýr nezhnědne. To je všechno. Vidíte, jak snadné to je?

Než budete brambory podávat, doporučujeme nechat je na 15 minut vychladnout. Po ochutnání si je všichni přímo zamilujete. Přejeme dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]