Máte omezený čas: Pouze géniové najdou v tomto obrázku zákeřnou kočku, než je zarazí časomíra

vizuální hádanka

Vizuální hádanky jsou velmi oblíbenými hlavolamy a to hlavně proto, že trénují náš postřeh. Pokud zkusíme hádanku vyluštit na čas, můžeme se snadno porovnat i s ostatními.

Další ze série záhadných obrázků je tady. Na první pohled je tentokrát zcela jasné co vidíte, vaším úkolem není rozpoznat postavy na obrázku, ale najít živočicha, který se na něm skrývá. Právě ten dokáže odhalit skutečnou rychlost vašeho úsudku, pozorovacích schopností a schopnosti rychlé identifikace.

Žena krmící labutě je více záhadná, než se zdá

Obrázek je tentokrát na první pohled zcela jasný. Jedná se o ženu, která sedí na břehu vody a krmí labutě. Vše ale není tak, jak ihned vypadá. Ženu nenápadně zpovzdálí sleduje ještě další zvíře a vaším úkolem je jej najít. Nejedná se o nic velkého ani nebezpečného, někde na obrázku je ukrytá kočka.

vizuální hádanka

meva kalendář

Váš rok narození nevyhnutelně ovlivňuje váš osud a karmu. Tibetský horoskop prozradí víc, než sami chcete

A právě rychlost toho, do jaké doby ji dokážeme odhalit, je konečným kritériem k rozluštění zadané hádanky. Pokud jsme totiž opravdu bystří, kočku na obrázku uvidíme do 10 vteřin. Pro někoho je tento problém vyřešen hned, někdo ale může ukrytou kočku hledat i dlouhé minuty. A to je přesně to, co je cílem dané hádanky.

Vizuální hádanky jsou čím dál tím více oblíbené

Oblíbenost takového druhu hádanek poslední dobou velmi roste. Je to hlavně proto, že se na nich dá snadno otestovat rychlost našeho úsudku, ale i kreativní myšlení. Hádanky tohoto typu velmi cílí na naši schopnost vnímat detaily, v poslední době jsou oblíbenou aktivitou nejen ve školních zařízeních, ale také například na přijímacích pohovorech. Často jsou využívány ale také v nemocnici, kde slouží jako léčebný prostředek.

vizuální hádanka řešení

Díky tomu, že je obrázek černobílý a kreslený, může hledání schované kočky opravdu nějakou chvíli zabrat. Možná bude zapotřebí zaměřit se na detaily obrázku a posoudit jeho symetrii v jednotlivých částech. Kočka je totiž opravdu pečlivě zamaskována, a aby do obrazu zapadla, nemá ani typické tělesné rysy. Ve finále se zdá, že se jedná o jeden z okolních keřů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]