Test rychlosti a postřehu. Pouze 10 % lidí najde včelu schovanou v květech slunečnice. Výsledek vydá za návštěvu u očaře

slunečnice včela test
Fotografie: CanvaPhotos

Vizuální obrázky se v poslední době stávají velmi populárními. Najít na obrázku něco, co není na první pohled zřejmé, je pro mnoho lidí velkou zábavou. A co teprve ve chvíli, kdy je důležitý i čas.

Na internetu se stále více a více objevují záhadné fotografie, na kterých se na druhý pohled skrývá něco zcela jiného než při pohledu prvním. Stejné oblibě jako tyto fotky se ale těší i obrázky, které jsou sice kreslené, ale i tak v sobě skrývají záhadu. A právě ta mnohdy lidem zamotá hlavu. Vidět něco, co při prvním pohledu není jasné, je totiž mnohem obtížnější, než se zdá.

K naštvání je ale i druhá fáze těchto testů

Problém také velmi často nastává ve chvíli, kdy záhadu zvládneme rozluštit. Jakmile si totiž odlišnosti na obrázku všimneme, při dalším pohledu nám je tato věc zcela zřetelná. Nechápeme tedy, jak je možné, že jsme ji tak snadno přehlédli. A to je další aspekt, který mnohé uživatele dokáže nahněvat. Skutečnost, že obrázek vlastně není nijak záhadný a odlišnost je vidět na první pohled.

slunečnice včela test
Fotografie: CanvaPhotos

Mezi takové obrázky se řadí i zdánlivě nevinně vypadající obrázek plný květů. To, co je na něm neobvyklé, dokáže vidět pouze 10% lidí. Mezi lučními květy se totiž ukrývá včela. Jedná se o výzvu, která byla nedávno zveřejněna na sociální platformě TikTok. Kromě žlutých slunečnic a několika motýlů je zde schovaná včelka, která spoustě lidí na první, ale i na druhý pohled snadno unikne.

optická iluze číslo

Tato optická iluze se stala postrachem i hitem Facebooku. Kolik čísel vidíte? Jen ti nejchytřejší uspějí

Hádanka, která prověří ostrost vašeho zraku

Mezi uživateli internetu se najdou tací, kteří tvrdí, že včelu viděli během několika vteřin. Výjimkou ale nejsou ani tvrzení, že hledání skryté včely někomu zabralo dokonce i několik minut. Najdou se i takoví, kteří přiznali, že včelu bez nápovědy nenašli. Průměrně se ale doba hledání, dle odpovídajících v komentářích, pohybu je na hranici kolem půl minuty. Rekordmanem je uživatel, který tvrdí, že ji našel do 10 sekund.

slunečnice včela test řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Ať je to pravda či nikoliv, to se nikdo nedozví. Každopádně čas v tomto případě žádnou roli nehraje, je jen na vás, jestli si budete hledání kontrolovat na hodinkách. Úspěchem u takového hlavolamu totiž je i to, že včelu dokážete najít sami a bez nápovědy. Pokud se vám to ale nepodaří, nic se neděje. Internet je plný podobných hádanek a u jiné budete mít jistě větší úspěch.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]