Zdrcená žena nedokáže zadržet slzy na pohřbu svého manžela a tří dětí, které zabil její bratr. Za všechno mohly peníze

Fotografie: iStock

Často si neuvědomujeme, co máme, až do chvíle, než to ztratíme. Čím si musí procházet žena, která přišla o tři děti a manžela, je pro většinu z nás nepředstavitelné.

Padesátiletá Loretta Traynor se musí vyrovnat s obrovskou životní ztrátou. Tak krutou, že si ji málokdo z nás umí představit. Její rodinu totiž nemilosrdně vyvraždil její vlastní bratr. Ona sama skončila na vozíku. Přežil jediný, nejstarší syn, který je teď své matce jedinou útěchou a oporou.

Spokojená rodina

Početná rodina žila ve velkém domě v kanadském městě Oshawa. Padesátiletá Loretta s Chrisem a jejich čtyři děti, Sam (22), Bradley (20), Adelaide (15) a Joseph (11). Jednoho dne se však jejich život tragicky změnil. Lorettin mladší bratr Mitchell vtrhl do domu své sestry se zbraní v ruce. Nemilosrdně postřílel celou rodinu a pak obrátil zbraň proti sobě.

Chtěl vlastní sestře způsobit velké utrpení, proto ji nechal žít, aby se musela po zbytek života vyrovnávat se ztrátou milované rodiny. Nejstarší Sam přežil jen díky tomu, že v osudnou chvíli nebyl doma. Tato zvrácenost, které se dopustil, měla kořeny hluboko v minulosti.

Vyšinutý bratr

Rodinný přítel k vrahovi poznamenal: „Byl o pár let mladší než já. Co si pamatuji, měl vždycky potíže. Z pohledu člověka, který ho zná od mala, mě nepřekvapuje, co udělal – byl psychicky labilní. Mitchell měl tedy nejspíš celoživotně psychické problémy a jeho nenávist k sestře se nejspíš prohloubila i kvůli rodinnému dědictví.

Fotografie: Freepik

Po smrti jejich otce totiž většinu majetku zdědila Loretta a její rodina. Mitchell nedostal téměř nic. Zda měl kvůli své povaze s otcem špatné vztahy a ten v dědictví upřednostnil dceru před nezvedeným synem, se můžeme jen dohadovat. Každopádně tato, z pohledu Mitchella, zrada, ho nejspíše popostrčila ke spáchání tak nepochopitelného skutku.

Smíření s tragédií

Tragédii sledovala všechna média a přinesla reportáž z rodinného pohřbu. Loretta s přeživším synem se svorně drží za ruce. Přesto, že pro ně musel být samotný pohřeb psychicky nesmírně vyčerpávající, oba promluvili před příbuznými a přáteli. Loretta na invalidním vozíku v kostele řekla, že smrt jejích bližních ji uvrhla do temnoty.

Světlo, které našla v těch, kteří ji podporují, jí však pomáhá vše překonat. Vzdala hold svému muži i dětem. V poslední větě s náznakem smíření se obrací k Bohu: „Pomohl jsi mi uvidět moji rodinu tak, jak jsem ji nikdy předtím neviděla. Byli skutečným darem, na který budu vždy hrdá.“

Zdroj: Newsner