Zemřel český hrdina dětských srdcích. Celá země vzpomíná na jeho nesmazatelný odkaz

svíce
Fotografie: Freepik

David Juřina, známý především v Mostě, se věnoval práci s dětmi. Jeho rodina teď oznámila, že náhle zemřel v pouhých 47 letech.

Smutná zpráva zasáhla nejen Mostečany. Ve 47 letech zemřel David Juřina, známý dětský bavič a kouzelník. O jeho náhlém úmrtí informovala rodina i město Most na svých facebookových stránkách. Příčina úmrtí zveřejněna nebyla, ale ještě den před jeho smrtí nenasvědčovalo nic jeho náhlému úmrtí. Jeho příznivci posílají dojemné vzpomínky na sociální sítě.

Bavič, kouzelník i lektor aerobiku

„Dnes nás náhle opustil náš manžel, tatínek, kamarád, bavič, roztleskávač dětských srdcí David Juřina – HOPSÍK,“ napsala 12. února oznámení o jeho úmrtí manželka. Oblíbený bavič zemřel náhle a zanechal po sobě sedmnáctiletého syna. Nejen v Mostu patřil David Juřina ke známým a oblíbeným bavičům. Děti svými vystoupeními těšil řadu let.

Vystupoval na dětských oslavách a diskotékách po celé republice. Pořádal představení pro děti v mateřských a základních školách i letní programy. Rovněž působil jako instruktor Zumba Fitness a byl certifikovaným lektorem aerobiku. Zpráva o jeho úmrtí přišla jako blesk z čistého nebe. „Ještě včera jsme spolu mluvili a plánovali letní akce, a dnes zpráva o tom, že náhle odešel,“ vyjádřili se zástupci agentury, se kterou spolupracoval.

svíčky a květiny

V 87 letech zemřel legendární český herec, který ztvárnil přes 300 rolí. Celá země truchlí

Lidé vzpomínají, jak uměl rozdávat smích

„Dnes náhle odešel náš skvělý bavič a kamarád David Juřina HOPSÍK. Kamaráde, ať tam nahoře rozdáváš tolik radosti a smíchu, jako jsi to dělal na tomto světě. Upřímnou soustrast rodině,“ rovněž informovalo o úmrtí baviče Statutární město Most na sociálních sítích. Mnoho lidí vyjádřilo rodině upřímnou soustrast a vzpomínali na to, jak dokázal vykouzlit dětem na tváři úsměv.

„Těžko uvěřit, ale dnes nás navždy opustil můj kolega David Juřina, kterého všechny děti nejen v Mostě znaly jako Hopsíka. Davide, dovol mi, abych se ti hluboce poklonil. Dokázal jsi se stát mosteckým fenoménem. Rozdal jsi tolik radosti a smíchu. Dělal jsi svoji práci dobře a dělal jsi ji z lásky. Odpočívej v pokoji,“ citoval deník Blesk vyjádření kouzelníka a iluzionisty Davida Kozloka.

David Juřina, roztleskávač dětských srdcí, zemřel v pouhých 47 letech. Příčinu úmrtí rodina zatím nezveřejnila. Poslední rozloučení proběhne v pátek 23. února v obřadní síni Kostelního hřbitova v Mostě. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí herce a dabéra Pavla Vondry. Ten měl spáchat sebevraždu. Bylo mu pouhých 54 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]