Ve věku 86 let zemřel herec z ikonických filmů, díky kterým si získal srdce fanoušků několika generací

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Zemřel americký herec známý především svými rolemi gangsterů. S tímto prostředím měl velké zkušenosti. Než se stal hercem, byl členem newyorského gangu.

Zemřel herec Richard Foronjy, oblíbený především z filmů s mafiánskou tematikou. K tomuto prostředí měl velice blízko. Než se stal hercem, vyrostl v gangsterském světe, dokonce strávil i nějakou dobu ve vězení. Zazářil po boku významných jmen, jako například Al Pacino, Robert De Niro nebo Sean Penn, herců, kteří často a věrohodně ztvárnili postavy mafiánských bossů.

K mafiánskému prostředí měl blízko

Richard Foronjy strávil za mřížemi podstatnou část svého mládí. Ve vězení se ocitl snad za všechny možné skutky, které vás napadnou, kromě vraždy a obchodu s drogami. Jako člen newyorského gangu si dohromady odseděl přes 8 let. Nikdo netuší, co se v něm zlomilo, ale ve svých 32 letech, když už po několikáté opustil věznici, se rozhodl stát hercem, jak uvádí HollywoodReporter.

Ovšem mafiánskému světu sbohem neřekl, jen se z toho skutečného přemístil do filmového. A šlo mu to náramně. Dokonce si i zkusil, jak to vypadá na druhé straně, specializoval se totiž nejen na postavy zločinců, ale také policistů. Hned při natáčení své první role v kriminálním dramatu Serpico se objevil vedle uznávaného herce, jakým byl Al Pacino.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kevin Kline (@kevin.kline)

Nadále si s ním zahrál i ve filmu Carlitova cesta v roce 1993. Natáčel i s Robertem De Nirem snímek z mafiánského prostředí Tenkrát v Americe a komedii Půlnoční běh. Richard Foronjy se objevil i v mnoha seriálech, jedním z nejslavnějších byl například M*A*S*H.

Umělecké nebe přivítalo milovaného hudebníka, který zemřel v pouhých 56 letech

Život hodný knihy

Život, jaký Foronjy vedl, byl zajímavý už jen proto, že se z muže, jehož životní cesta směřovala spíše do vězení, kde hrozilo, že by jednoho dne mohl být odsouzen na doživotí za všechny své přestupky, stala hollywoodská hvězda, která si vypěstovala velice slušnou základnu fanoušků. Takový život si zaslouží sepsání memoárů, pro což se Foronjy nakonec skutečně rozhodl, jak uvádí web Variety.

Svou knihu vydal v roce 2020, jmenuje se Jak jsem utekl z mafie a dostal se do Hollywoodu. Foronjy zemřel ve věku 86 let. Bohužel není jedinou slavnou osobností, o jejíž smrti jsme na SvětěKreativity informovali. Nedávno svět opustil všemi milovaný Vlastimil Harapes.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*