Zemřel ikonický hudebník, jehož nejslavnější písně znají miliony lidí i v zahraničí

Fotografie: Honza Groh (Jagro) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve středu 8. května zemřela bubenická legenda. Talentovaný hudebník si naplno užil divoká léta rokenrolu a jeho bicí znějí na více než 60 albech.

V 79 letech zemřel legendární bubeník rokenrolových kapel John Barbata. Jak uvádí TN, byl známý svým mimořádným talentem a jeho bicí doprovodily řadu známých písní 60. a 70. let. Vystupoval například s kapelami Crosby, Stills, Nash & Young. Nejslavnějším hitem se pak stala píseň Happy Together od The Turtles. Barbata se za svou kariéru setkal také s celou řadou legendárních umělců své doby.

Byla to divoká jízda rokenrolové hvězdy

John Barbata se narodil 1. dubna 1945 v New Jersey. Později přesídlil do Kalifornie a jako bubeník prošel celou řadou známých kapel jako The Turtles, Crosby, Stills, Nash & Young, Jefferson Airplane a Jefferson Starship. Jeho bubny zněly na více než 60 albech. Asi nejslavnější píseň Happy Together nahrál s kapelou The Turtles. Během 60. a 70. letech vedl život rokenrolové hvězdy a rozhodně měl na co vzpomínat.

„Byla to divoká jízda a jsem rád, že jsem měl příležitost to zažít. Byla to zkušenost, která mi umožnila vydělat spoustu peněz tím, co dělám rád: dělat hudbu a vystupovat. Potkal jsem spoustu skvělých lidí, naučil se spoustu tvrdých lekcí a nakonec jsem potkal ženu svých snů. Co víc si může chlap z New Jersey přát?“ řekl v roce 2005 pro deník Oklahoman.

Ve věku 83 let zemřel milovaný herec, jehož filmy se staly součástí kultury i na příští dekády

Dožil v ústraní na svém ranči v Oklahomě

Barbata se stal žijící legendou rokenrolových bubeníků. Za divoké éry 60. a 70. let se setkal s celou plejádou slavných osobností. Popíjel víno se svými idoly Johnem Lennonem a Ringo Starem. Odmítl také nabídku hrát na bicí pro Elvise Presleyho i pro Eagles. Jeho cesty se zkřížily také s ikonami, jako byl Jim Morrison, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Graham Nash, Rod Stewart, Paul McCartney, Eric Clapton a mnoho dalších.

O svém neobyčejném životě napsal v roce 2005 monografii „Legendární život bubeníka rockové hvězdy“. V roce 1978 se zotavoval z těžké dopravní nehody a z Jefferson Starship proto odešel. Poté hudební průmysl téměř opustil a stáhnul se do ústraní. V roce 1981 se oženil s láskou svého života Angelou a později se společně přestěhovali na ranč do její rodné Oklahomy, který už neopustili. Tady společně nahráli dvě CD.

Na ranči dožila jeho manželka a nakonec i on. Hudbě se však i tady nadále věnoval. Často vystupoval s bývalými členy kapely nebo se svou dcerou Leah, která je zpěvačkou a skladatelkou. John Brabata zemřel 8. května ve věku 79 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí folklorního zpěváka Šimona Bošeľa, jehož písně se staly hity i za hranicemi Československa.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*