Zemřel muž, který strávil v „železných plicích“ 72 let. Získal 3 tituly a živil se jako právník

Fotografie: Articseahorse / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Ve věku 78 let zemřel muž, který byl odkázaný na život v tzv. železných plicích. I přes tento těžký handicap dokázal v životě mnohé.

Deník Newsitamea přinesl zprávu o úmrtí Paula Alexandra, muže, jenž strávil nejdelší dobu v kovovém zařízení, které mu pomáhalo dýchat. Nikdy však neklesl na duchu a snažil se dělat vše, co mu jeho stav dovoloval. Získal 3 univerzitní tituly, živil se jako právník, psal knihy, maloval a rovněž hodně cestoval po světě. Jeho nezlomný duch a víra v Boha byla inspirací pro mnoho lidí, kteří se s ním setkali.

Onemocněl obrnou, když mu bylo 6 let

Paul Alexander se narodil v roce 1952. V těchto letech byla pro rodiče největším strašákem obrna, jež dokázala velmi rychle zabíjet děti. Ty, co přežily, pak byly doživotně postižené. Paul onemocněl, když mu bylo 6 let. Jeho tělo kompletně ochrnulo od krku dolů, včetně dýchacích svalů. V nemocnici ho museli umístit do tzv. železných plic, aby za něj mohly dýchat.

Tady strávil rok a půl, zatímco děti kolem něj neustále umíraly. Nedokázal tehdy pochopit, proč je on stále naživu. Pak se konečně dostal domů a díky terapeutce, která ho pravidelně navštěvovala, se mu podařilo naučit se speciální dýchací techniku. Trvalo to několik let, ale nakonec byl schopen strávit mimo železné plíce i dlouhé hodiny. Během 15 let dokonce získal tři vysokoškolské tituly.

8letý chlapec zemřel poté, co ve škole snědl jahody. Lékaři mají pro rodiče toto klíčové varování

Snažil se dělat vše, co mu zdravotní stav dovolil

Dlouho se živil jako právník a na nedostatek práce si rozhodně nemohl stěžovat. Naučil se dokonce malovat tak, že štětec držel v ústech. Na síti X mu krátkou vzpomínku věnovala rovněž organizace GuinnessWorldRecords. Paul je v knize zapsaný jako člověk, jenž strávil nejdelší čas v železných plicích, konkrétně 72 let. Na svůj úděl si však nikdy nestěžoval.

Měl skutečně nezlomného ducha, velké odhodlání a věřil, že Bůh jej nechal žít z nějakého důvodu. Smysl svého života se tak snažil každodenně naplňovat. Stal se velkou inspirací pro mnoho lidí. Dokázal, že i s vážným omezením lze dosáhnout mnohé. Na SvětěKreativity jsme psali, jak fungují železné plíce, přístroj umožňující dýchání.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*