Žena zmizela bez jediné stopy na 2 roky ze světa. Našli ji živou na širém moři

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé z nenadání zmizí. Může za tím být cokoliv. Rodinné problémy, neúspěchy v práci nebo možná i finanční dluhy.

Angelica Gaitan byla pohřešované dlouhé dva roky. Někteří z jejího okolí již začínali věřit tomu, že je mrtvá. Nalezli ji však rybáři na otevřeném moři. Žena žila. Příběh, který koluje po internetu se zdá být zcela neuvěřitelný. Šestačtyřicetiletá žena byla dva roky nezvěstná. Našli ji dva rybáři Roland Visbal a Gustav. Ti se nejdříve domnívali, že vidí kus dřeva. Potom poznali ženu volající o pomoc.

Volali na ní různými jazyky

Rybáři se na ženu, která v moři mávala rukama snažili volat anglicky. Když nereagovala zkusili ještě španělštinu. Bylo to však bezvýznamné. Žena na jejich slova vůbec nereagovala. Později se dozvěděli, že žena byla vyčerpaná a navíc podchlazená. Strávila totiž ve vodě více než osm hodin a moře ji stále unášelo dál od břehu. Naštěstí tito dva rybáři zasáhli včas a ženu dostali do bezpečí.

Muži ji nejprve hodili záchrannou vestu a pak ji pomocí lana připevněném k lodi přitáhli k sobě. Žena později přiznala, že si připadá jako znovuzrozená. Poté, co ji dvojice dovezla ke břehu dostala Angelica pomoc od lékařů. Až mnohem později, když byla identifikována, odhalila svůj děsivý příběh. Angelica Gaitan byla totiž obětí domácího násilí a prožila si opravdu velká muka. Proto se rozhodla, že musí zmizet beze stopy.

Fotografie: Freepik

Trpěla dvacet let

V jednom z rozhovorů přiznala, že než se k tomuto činu odhodlala, uběhlo dlouhých dvacet let. Manžel ji prý začal zneužívat už během prvního těhotenství. Kromě toho ji také bil a byl na ni hrubý.

Násilné činy se ještě prohloubily, když byla těhotná podruhé. Nemohla však utéct a své dvě dcery nechat samotné. Chování svého muže hlásila na policii, tak ho však po 24 hodinách zase propustila. On pokračoval v týrání.

Fotografie: Freepik

Odejít se rozhodla ve chvíli, kdy se ji pokusil zabít. Později se rozhodla, že ukončí svůj život, protože trpěla depresemi. Proto skočila do moře, kde později ztratila vědomí. Jen díky dvěma rybářům je naživu a může se opět setkat se svými dětmi. Bohužel není neobvyklé, že oběti domácího násilí ho dlouho trpí. Oběti pak ztrácí sebevědomí a jsou zcela bezmocné. Navíc se bojí říci o pomoc.

Zdroj: New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]