Žena se lekla, že jí policista udělí pokutu za závadu na voze. Místo toho udělal pro mnohé kolegy nepochopitelnou věc

Fotografie: Depositphotos

Místo pokuty tento policista pomohl ženě opravit brzdová světla. Překvapivě příjemné setkání s policií se žena rozhodla sdílet na sociálních sítích.

Policie hraje velice důležitou roli při zajišťování veřejné bezpečnosti. To z ní dělá orgán, který respektujeme. Při každém nedobrovolném setkání s policistou máme určité obavy, zdali jsme bez viny, dodržujeme pravidla a někde na nás nevykoukne strašák ze skříně. Takový strach většinou pociťujeme při silniční kontrole. Bojíme se pokuty i toho, že jsme někde přehlédli značku a přijdeme o body. Podobnou situaci zažila i tato žena, ale jak se ukázalo, ne vždy musíme mít z policistů tak nahnáno.

Nečekaná kontrola vozidla

Chy-Niece Thacker byla na cestě na pohovor, když se za ní náhle objevilo policejní auto a dalo ženě pokyn, aby zastavila. V tu chvíli Chy-Niece začala hledat příslušné doklady k vozidlu v palubní přihrádce, ale policista, který přistoupil k jejímu autu, nic takového nepožadoval. Všiml si, že jí nesvítí brzdová světla a chtěl ji upozornit, aby do jejího auta náhodou nenarazilo jiné.

Fotografie: Freeimages

Situace byla nejdříve trochu trapná, Chy-Niece se obávala, že za nefunkční světla dostane pokutu, ale nic takového se nestalo. Muž ji požádal, aby otevřela kufr a on do něj mohl nahlédnout. Celou scénu snímala policistova kamera připevněná na uniformě. Chy-Niece poslechla a uvolnila víko kufru. Muž zákona jménem Jenkins zjistil, že obě brzdová světla u auta jsou vadná. To bylo zvláštní, protože vozidlo bylo v servisu přesně před měsícem.

Drahá oprava automobilu

Pro Chy-Niece bylo obtížné přiznat, že její auto bylo v servisu teprve nedávno, kde mechanici požadovali za kontrolu problémů vozu v přepočtu necelých 9 000 korun. Chy-Niece si uvědomovala, že světla nefungují, ale nemohla si dovolit další finanční výdaje za test elektroinstalace. Když policistovi objasnila svou situaci, rázem se z muže zákona stal zkušený mechanik.

Fotografie: Freepik

Požádal ženu, aby otevřela ještě přední kapotu. Chy-Niece byla překvapená, očekávala, že dostane pokutu, ale místo toho policista začal něco dělat s kabely pod volantem. Práce mechaniků jej nijak nezaujala, tak se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a pomoct. Během chvíle se ujistil, že brzdová světla opět fungují tak, jak mají.

Chvála hrdiny na sociálních sítích

Chy-Niece nevěřila svým očím. Přestože nikdy neměla problémy s policií, nečekala, že by se podobná situace mohla někdy přihodit. Z toho důvodu se rozhodla svou zkušenost sdílet s ostatními lidmi na sociálních sítích. Její příběh vidělo více než 800 000 uživatelů internetu. Chy-Niece má na příjemné setkání s policistou Jenkinsem krásné vzpomínky.

Fotografie: Freepik

„Bez váhání mi mohl dát pokutu, ale místo toho vystoupil z role policisty a stal se na chvíli zkušeným mechanikem, který mi zdarma opravil brzdová světla. Policista Jenkins je v mých očích skutečným hrdinou každodenního života, jaký výjimečný muž! Neváhejte a sdílejte můj příspěvek, abychom všichni vzdali hold policistu Jenkinsovi za jeho pozoruhodnou službu.“

Zdroj: Newsner, Chy-Niece Nicole / Facebook